Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyúl büdös és 4 hónaposan...

A nyúl büdös és 4 hónaposan átszoktatható a rendes itatóra?

Figyelt kérdés

van egy 4 hónapos lány házinyuszim (jó nagy az apja is 1m es volt) és nem engedik hogy behozzam mert büdös. arra gondoltam hogy tálcára szoktatom mert az se nagy dolog .meg hallotam a macskaalmot de nem adnak rá pénzt és úgy se engedik (és mielött kérditek nincs pénzem alomra). meg ő egy Cillit Beng dobozábol kapott inni és mindig kiönti de már hidegek vannak és még rá lehet e szoktatni a rendes itatóra

elör is köszi


2011. nov. 27. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1) Tanulj meg írni. A magyar gyönyörű nyelv, használd, vesszőkkel, pontokkal, és az összes írásjellel együtt.

2) Végső soron mit akarsz az alommal, ha úgysincs rá pénzed és nem engedik?

3) Persze, berakod az itatót, kiveszed a vizet, odadugod a nyúl fejét, hogy tudja, hogy onnan jön a víz, és ha szomjas lesz, majd onnan fog inni, ilyen egyszerű. Persze azért figyelni kell, hogy fogy-e a víz, hogy biztos megtalálta-e.

4) A nyúl nem büdös, ha rendesen van takarítva. Valamit elcsesztél.

2011. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A macskaalomnál jobb a fapellet, nem amit kedvenceknek árulnak, hanem amelyiket fűtőanyagként használnak mostanában. Ugyanaz szinte a kettő, csak utóbbi ötödébe kerül. A pellet tényleg elveszi a szagot és olcsón beszerezhető. 15 kg 1200 ft volt a Bauhausban, tüzépen még olcsóbb lehet. Ha ennyire nincs pénzed, akkor faforgácsot is használhatsz alomnak. Asztalostól ingyen is beszerezheted zsákszámra. Alomra úgy tudod szoktatni a nyuszit, hogy egy laposabb (mérete miatt a te nyuszidnak nem elég nagy a rágcsálónak árusított sarok wc) lavórfélébe teszel pelletet vagy faforgácsot és abba belerakod a nyuszi kevés bogyóját eleinte, hogy megtanulja hová kell neki végeznie a dolgát.

Az itatót megtanulja hamar használni, de ha erre nincs pénzed a mostani itatótálat rögzítsd a ketrec rácsához. A peremén a tetejétől 2 centire fúrj 2 lyukat egymás mellé, a távolság is legyen 2 cm kb. A lyukakon fűzzél át drótot vagy madzagot és kötözd a rácshoz, így nem tudja kiborítani.

2011. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

először is köszi a válaszokat de én azért mondtam hogy nincs pénzem macska alomra mert most rosszul állunk anyagilag és örülnék ha a szüleimből 2 havont kevesebb mint 1 zacskó almot ki tudnék könyörögni.

az kívül pedig nem büdös az én nyuszim de ezt nem hiszik el és azt mondják hogy "a kert ben nem érezni a szagokat" és ha a legkissebb szagot is megéreznk azonnal vágnák ki a nyuszit.

azon kívül pedig azért nem teszem ki a pontot vesszőt és írok rosszul mert ha én írok akkor sietek és akkor nem igazán szokatam foglalkozni ezzel.

2011. nov. 27. 20:02
 4/13 A kérdező kommentje:
azon kívül pedig én almot teszek alá mert azt ingyen tudok szerezni
2011. nov. 27. 20:03
 5/13 anonim ***** válasza:

Macskaalom amúgy is veszélyes a nyulakra, azt nem szabad adni nekik...

Fapellet való alájuk, szívja a nedvességet és semlegesíti a szagokat. Nekem heti 1 takarítás bőven elég a benti nyuszimnál, 15kg-os pellet 1500Ft a tescoban (gyújtósként lehet venni), majdnem egy évig kitartott. Erre azért csak jut pénz. Ha pedig nem, akkor a nyuszinak is jobb lenne, ha olyan gazdit keresnél neki, aki megfelelően tud róla gondoskodni.

Meg se merem kérdezni, hogy szigetelt-e a háza, vagy van-e bent neki vmi szalma vagy ilyesmi, ami melegíti...

Ebben a hidegben egyébként sűrűn kell neki cseréni a vizét, mert befagy, ha jönnek a mínuszok.

2011. nov. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Komolyan mondom nem tudom minek tetted fel a kérdést!
2011. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

amikor azt mondtam nem tudom venni a macskaalmot úgy értettem hogy RENDSZERESSEN külömben egy aztalos azt monta hogy oda adja a faforgácsot a munka után de nem tudom hogy jó e neki a kemény fa mert ha nem akkor marad a széna.

ahonnan hoztam azt monták bírja a hideget és igaz is mert húsnyúl az apja 1m es volt és ő is nagy és csak azért akarom bevinni mert nem tudok törődni vele ha kint van és én könnyen megfázomés nem a vastag ruha ellenére is már próbáltam.

és azért tettem fel a kérdést mert én nem tudom a válszt

2011. nov. 30. 19:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Nincs kazánházatok, melléképületetek ahová bevihetnéd a ketrecét és Te sem fáznál annyira, ha foglalkozol vele?
2011. nov. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Èn pedig màr egyszer leírtam. Fapelletet vegyetek, megoldòdik minden szag probléma.

Bármennyire is húsnyùl egy nyùl, a szigetelés nem árt neki...

2011. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
felhoztam a teraszra és ott már jobb. de mmost azza jönnek hogy tönker teszi a házat most azért küdök hogy behozhassam. már az is siker hoga teraszra fel tuttam hozni:S
2011. dec. 1. 16:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!