Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez baj (csincsilla)?

Ez baj (csincsilla)?

Figyelt kérdés
A csincsilláim csak a höri tápot akarják megenni ès a csincsilla tâpot nem. Ez baj? Lesz tōle valami bajuk? Köszi a válaszokat elōre is.
2011. nov. 27. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia nem nem baj :) legyen előttük azért csincsilla eledel is :) de nem baj :) nekem is vannak :) hörcsögök is meg csincsillák is de mivel rágcsálok igy eheti a hörcsög tápját is :)Ja és ha tudsz neki adni almafának az áhgát imádják rágni ;)<-- csak egy ötlet :) rem. segitettem
2011. nov. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Èn mogyorófa vesszōt szoktam adni nekik. Csini eledel is van elōttük.
2011. nov. 27. 20:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Hmm az is jóó nekem is szeretik :D
2011. nov. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De baj. Azért az a neve, hogy hörcsögtáp, mert hörcsögnek való. A csincsillák teljesen máshogy "működnek", az ő emésztési rendszerük a magas rosttartalmú és alacsony fehérjetartalmú étrendre van ráhangolódva, és a hörcsögtáp az pont nagyon nem ilyen. Ha nem szeretnéd, hogy teljesen felboruljon a bélflórájuk, akkor ne etesd őket ezzel. A fő táplálékuk a széna legyen, és mellé jó minőségű pelletált csincsillatáp!
2011. nov. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mivel a hörcsögtáp általában nagy mennyiségben tartalmaz olajos magvakat is, és az összetétele minden más tekintetben sem alkalmas, semmi esetre se etesd a csincsilláiddal!


Attól, hogy rágcsálók, még nem jó nekik ugyanaz!!!


Az olajos magvaktól tönkremegy a májuk, és nagyon gyorsan meghalhatnak.

Azonnal le kell állni róla és kizárólag szénát és csincsilla pellet tápot adni nekik.

2011. nov. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak tegnep adtam nekik egy picit mert mióta itt vannak (kèt hete)azóta egyáltaláj nem ettek tápot pedig mindig ott van egy nagy tállal. Szèna mindig van elōttük.
2011. nov. 28. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor másik csincsillatápra kell váltani.

Bár elég finnyásak, és van, hogy csak az használ, ha egy vagy két napig csak az a táp van előttük, különben elverik az éhüket szénával. Próbálj meg a közelben utánaérdeklődni, hol lehet csincsilla tenyésztápot venni, az a legjobb minőségű, ráadásul pár száz forint kilója.

2011. nov. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem hülye a csincsilla, nem fog éhen halni, ha ott van előtte a kaja. Ahogy az előző mondja, néhány napig csak a táp legyen előttük, majd rácuppannak.
2011. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!