Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszinak árt, ha illóolajat...

Nyuszinak árt, ha illóolajat párologtatok a szobában?

Figyelt kérdés
2011. nov. 28. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, de azért persze nem szabad túlzásba vinni, mert az állatok orra sokkal érzékenyebb, mint a miénk.
2011. nov. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja :)
2011. nov. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én is égettem már füstölőt meg illatos gyertyát a szobámban, 2 tengerimalac lakik velem. semmi bajuk :) persze tényleg nem szabad sokat, max hetente 1-2szer
2011. nov. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kínozod vele.
2011. dec. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
dehogy kínzod! mi baja lenne? :) én sült alma illatút párologtatok, azt szerintem még szereti is! :)
2011. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
en nyuszi vagyok :D:D:D es nem zavar semmi :D
2011. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KovA1963 ***** válasza:

Az hagyján, de nemcsak a nyuszinak: neked is megárthat.


Attól függ miféle illóolaj... dicső vegyiparunk valami csoda terméke, vagy valami szelídebb természetes dolog.

Az biztos, hogy az ember nem arra van tervezve, hogy huzamos időn keresztül inhaláljon kétes dolgokat.


Arra nézve, hogy 20-30 év távlataában mi árt meg - illetve ha akkor kap valami nyavalyát - azt már nagyon nehéz az okára visszavezetni.

Vannak nehezen és könnyen elkerülhető ártalmak vagy kockázatok...


Az illatosítók meg ilyen-olyan párologtatók az utóbbiakhoz tartoznak.

Alapvetően ügyes fogás - profitcsináló trójai faló - becsempésznek hozzád egy ilyen cuccot ami aztán szépen fogyóócikket fogyaszt - veheted a belevalót.

És be lesz dumálbva hogy miért is jó neked szúnyogrisaztó "illóolajat" meg egyebeket inhalálnod egész nap.

Meg aromaterápiás készítmányeket és hasonlókat.

Fő hogy fogyjon te meg fizess.

Ha valami bajod lesz tőle néhány évtized múlva a tettes tettenérhetelen.


A nyuszik szokásos életkora lehet nem is annyi, hogy kárt okozhatna benne - de egyáltalán senki álltal nem garantált hogy az az ember több évtizedig bírja.


Én azt tanácsolnám - ha valamilyen alkalomból úgy érzed illatosítanod szagosítanod füstölőznöd kell - ám tedd meg egyszer-egyszer inkább - de tartósan ne tedd ki magad kétes hatásoknak, ha elkerülheted - de legalább csökkentsd azok számát egy minimumra.


A piacgarázdaság rádsóz mindenfélét - ki is foszt vele szépen, ha hagyod - de nem mellesleg árthat is.


Szóval - légy éber !

2011. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő választ, de nem kell ilyenekre gondolni, egyszerűen csak karácsony előtt egy kis hangulatcsinálónak hetente 1-2 alkalommal párologtatunk egy kis fahéj vagy szegfűszeg illatú olajat és ennyi...
2011. dec. 5. 12:55
 9/9 KovA1963 ***** válasza:

Jó. :-)


(De - csupán zárójelben - tudom még ajánlani a szegfűszeg illatú szegfűszeget,

és a fahéj illatú fahéjat. Szerintem elsőrendű...)

2011. dec. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!