Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sebes a patkányom de nem...

Sebes a patkányom de nem tudom mitől?!

Figyelt kérdés

több seb is van a bundája alatt van ami még véres is de nem tudom hogy hogy keletkezhettek mert ketrecbe tartom vigyázokrá más állattal nem találkozik, vandálkodni szokott a helyén felborítja az almostálcáját összetúr mindent stb... kiszoktam engedni de olyankor sem megy olyan helyre ahol megsebezheti magát... akkor mégis mi lehet ez ?! bőrbetegség? van ilyen hogy kifakad ??? nem tudom nagyon megvizsgálni neki mert bevan sózva a segge és menne mindig..

várom a segítő válaszokat... ötleteket hogy mi lehet ez.. !

előre is köszönöm ! :)


2011. nov. 28. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kivakarja magát, lehet valami élősködő van benne, vidd el állatorvoshoz, sok minden lehet igazából. Főleg ha kereskedésből valósi. Azoknak millió betegségük szokott lenni.
2011. nov. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos mi sem tudjuk mitől, nem láttuk a patkányt és nem vagyunk állatorvosok, márpedig ezen két feltétel teljesülése nélkül elég nehéz megmondani, mi a baj és hogyan kell kezelni.

Szóval vidd dokihoz.

2011. nov. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Platypus ***** válasza:
Ez nagyon gyakori tünet patkányoknál, általában atkák okozzák. Vidd el minél hamarabb állatorvoshoz. Úgy még olcsóbban is jön ki, mint patikában megvenni a rá való szert.
2011. nov. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen. Remélem azóta már meggyógyult a tiéd, de azért elmondom, mi mit csináltunk.

Először is persze állatorvos, de mindenek előtt alapos ketrectakarítás. A miénk a forgácsból szedett össze valami gombát, viszketett, kivakarta. Attól volt sebes és véres. A doki adott neki egy gombaölő injekciót (1400 ft, + beadás 800 ft) levágta a szőrét a sebes felületen (kezelés címszó alatt 800 ft) és jó csucsogós betadine-os vattával átmosta a sebeit, úgy, hogy lekapargatta a varrt róla. Így ez a művelet 4000 ftba került tehát valami hasonló árkategóriában gondolkodj. Két hét alatt gyógyult meg úgy, hogy minden nap kétszer leszedtem betadine-os vattával a sebeit (nem fáj neki, ha jól csinálod, mert a kicsi sebek feláznak, így max az esik rosszul neki, ha végighúzod a szőrén) az így lefertőtlenített bőrfelületet be kellett kenni canestennel (a hüvelygombára való fajtával kentem) . Azóta semmi ilyesmi nem volt. Sajnos néha megesik, hogy van valami az alomban, pedig márkásat vettem neki. Kikerülhetetlen, de gyógyítható :)

2012. jan. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!