Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszi és laminált?

Törpenyuszi és laminált?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet hogy van egy törpenyuszim, aki nagyon ügyesen az első perctől fogva szobatiszta.Ha kint volt, akkor is vissza ment mindig a ketrecbe a dolgát végezni.

Első sorban a kisfiam szobájába szeretett lenni, ahol padló szőnyeg volt és ott sem volt soha gond.Viszont nem rég le laminált lapoztuk a szobákat, és az első dolga az volt hogy a szobába pisilt.Gondolom azért mert a lamináltnak ugyan olyan illata van mint a forgácsnak, és ugye ő jó részt szaglás alapján tájékozódik.

Így sajnos nem tudom őt kiengedni, mert össze pisili a szobát, de így rossz neki.

Mit tudnék csinálni.

Az a baj hogy az nem megoldható hogy míg kint van zárva vagy elkerítve legyen a szoba, mert hát a kisfiam ki-be rohangál és persze a nagy játékban nem azzal van elfoglalva hogy csukva legyen az ajtó.Meg hát a nyuszim is elég ügyes és addig kapírgálja míg ki nem nyílik.

Mit tegyek?


2011. dec. 2. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet eddig is odapisilt, csak a szőnyeg beszívta és nem látszott :S

Vagy tényleg most a fa illata miatt pisil rá..

A pisit mosd fel jó ecetes vízzel, hogy ne érezze továbbra azt a szagot..

Idővel a parketta majd elveszíti azt a fa illatot, hátha akkor leszokik róla.

Hasznos ötletem nincs :S

Nálunk a sarokban kezdte meg a fogával a parketta szegőt:S Nagyon erényesen tudok rá kiabálni, olyankor abbhagyja, de figyelni kell rá :(

2011. dec. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a nyuszi? Ivartalanítva van?


Nincs köze a két dolgonak egymáshoz, amit írsz.. Az enyém is szőnyegpadlóhoz volt szokva, aztán laminált parkettás szobája lett, mégsem volt ilyen gond.

Inkább ivarosodás lehet nálatok szerintem..

2011. dec. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

4-5 hónapos lehet.Szeptemberbe vettük és a kereskedésbe nem tudták megmondani hogy menyi idős, csak azt hogy még pici (hát ezt láttam én is :S )

Hát remélem leszokoik róla

2011. dec. 2. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Kereskedésekbe általában már 3-4 hetesen beviszik a nyuszikat :(

6 hónapos koruktól ivartalaníthatók egyébként. Az enyém 3,5 hónapos korától folyamatosan produkálta az ivarosodással járó tüneteket és csak az ivartalanítás segített 6 hónapos korában.

Van olyan nyuszi, akinél egy ideig megszűnik vagy alábbhagy, de olyan is van, mint az enyém.

Az ivartalanítás más szempontból is jó, ha állandósul ez a probléma, 6 hónapos korában ivartalaníttassátok. Addig is azért próbáljátok valahogy kiengedni, szüksége van a napi min. 2-3 óra kint létre..

2011. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válszat.

Természetesen lesz ivartalanítva.Ha nem is pont 6 hónaposan, de a tavasszal biztosan.

Hát addig is marad a nagy odafigyelés, és a takarítás.

Ma már volt kint egy órát, még a ketrecét rendbe tettem, szerencsére nem volt baleset. :)

2011. dec. 2. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csak azért pisilte le, mert "új". Biztos, hogy a szőnyeget is megjelölte már! Ilyenek a nyuszik:)
2011. dec. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A szönyeget biztosan nem jelölte, mert azon a rossz szőnyegen 3 csepp víz is egy óra alatt száradt meg, és rendszeresen ellenőriztem.
2011. dec. 2. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!