Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögnek K...

Dzsungáriai törpehörcsögnek K betűs zöldségeket adni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 3. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én most kínáltam meg krumplival főttel de nem kellett neki szerintem ne adj neki nem hiszem hogy jót tesz vele
2011. dec. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
Semmilyen K betűs zöldséget ne adj neki!!!
2011. dec. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. A hörcsögök nem tudnak olvasni, ez az egész K betűs mizéria csak arra jó, hogy káposztaféléket, karalábét meg ilyeneket ne adjon neki senki. De a kínai kel pl. nagy kedvencük. Persze a krumpli pont nem a legjobb nekik, de nem azért mert K betűs. Más nyelven nem K betűs, sőt, ha burgonyának mondod, akkor sem. Szóval ne betű alapján ítélj, hanem olvass utána, hogy pontosan mit ehet és mit nem, itt az internet, keress ilyen listát, biztos van.
2011. dec. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pont ez a gond: nincs egyet értés ketten nemet mondtak a K betűsökre, az utolsó pedig megengedte. Most mi az igazság???
2011. dec. 4. 19:54
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ami puffaszt, azt ne adj nekik! Szerintem ilyeneket semmiképp ne adj: káposztát, karalábét, krumplit, karfiolt NE ADJ!

Szerintem pl. körtét azt lehet nekik adni.

Én így teszek a szíriai aranyhörcsögeimmel.

2011. dec. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elméletileg a káposzta, kelkáp.,karalábé puffaszt, a krumpliban a keményítő nem jó."Mit nem ehet a hörcsög?

- A csokoládé és más édességek nem tesznek jót a hörcsög gyomrának. Ezenkívül a pofazacskók összeragadhatnak tőle, ilyenkor csak állatorvos segíthet.

- A cseresznye, a szilva, a barack és a többi csonthéjas gyümölcs magja mérgező a hörcsög számára.

- Tűlevelű fák ágai nem adhatók a hörcsögnek, mert a gyantatartalmuk ártalmas az egészségre.

- Nagyon sok dísz- és szobanövény tartalmaz mérgező anyagokat, ezért figyeljünk, amikor szabadon engedjük kedvencünket a lakásban. Helyezzük el úgy a szobanövényeket, hogy az állat véletlenül se rághassa meg a leveleket. A hörcsögnek - aprócska termeténél fogva - kis mennyiség is végleges lehet.

- A "K" betűvel kezdődő zölségek (karfiol,karalábé,káposzta stb.) ugyancsak nem adhatóak hörcsögnek, mert ezektől felpuffadnak és elpusztulnak.

- A banán( magas káliumtartalma miatt) és a salátalevél(puffasztó hatása miatt) kb. heti 1 alkalommal adható, de ekkor is minimális mennyiségben. Természetesen megmosva,de szárazra törölve!Legjobb a szabadban (tiszta helyről!) szedett fű, pitypanglevél, tyúkhúr, egyéb kerti gyomok, de adhatunk almát, görögdinnyét, sárgarépát, paprikát, paradicsomot, céklát, marharépát, uborkát és sok más gyümölcs- és zöldségfélét is. Hetente egyszer-kétszer adjunk állati eredetű fehérjét tartalmazó ételeket. Ez lehet sajt, túró, lisztkukac, főtt csirkecsont, ún. dropszok stb." Hirtelen ennyit találtam, de ha egy kicsit utánakeresgélsz, megtalálsz mindent a neten.

2011. dec. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mi az a "dropsz"?
2011. dec. 20. 20:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Vitapol dropsz 75g

További íz választáshoz kattintson a termék nevére.

1091 Vitapol gyümölcsös dropsz 75g Ár: 300

1092 Vitapol zöldséges dropsz 75g Ár: 300

1093 Vitapol répás dropsz 75g Ár: 300

1094 Vitapol mogyorós dropsz 75g Ár: 300

1095 Vitapol joghurtos dropsz 75g Ár: 300

1096 Vitapol tejes-mézes dropsz 75g Ár: 300


[link]

2011. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kukoricát adhatsz, de amúgy semmi ilyet.
2012. jan. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a nyulaknak nem lehet k betűset adni
2012. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!