Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Igaz, hogy ha egy aranyhörcsög...

Igaz, hogy ha egy aranyhörcsögöt és egy törpehörcsögöt tartok egy akváriumban akkor tényleg lehetséges, hogy az egyik a másikat megöli? Azt hallottam, hogy hiába jönnek ki jól, egy idő múlva az egyik kinyírja a másikat. Van benne igazság?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Kijavítalak. Hörcsögöt magában tartjuk!!! Két törpe, vagy két arany sem fér meg együtt. Természetben is magányosan élnek, csak párzási időszakban keresik egymás társaságát a hörcsögök. Két különböző fajtát pedig, még viccből se tegyél össze(értsd. arany-törpe). Hörcsögöt egyedül tartsd, mert saját testvérüket is legyilkolják egy idő után.
2011. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igaz, én nem tudtam, hogy nem lehet, volt egy arany hörcsögöm és egyik kis srác az utcában kiakarta dobni az hörcsögét ami más fajta volt én magamhoz vettem és 1 hét elteltével kinyírta az enyémet a másik dög
2011. dec. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Azt hittem, hogy nem minden esetben van így,mint a kutya macska kapcsolat..Van kutya aki megöli a macskát, más meg kijön vele...
2011. dec. 4. 13:05
 4/10 anonim ***** válasza:
Én rácáfolok a törpehörcsöggel kapcsolatban. Nekem dzsungáriai törpék voltak, többen voltak egy akváriumban,egyneműek ellenkezőneműek, és mégis kisebb zűrön kívül semmi gyilkolás nem történt. de azért külön fajtát ne tegyél egybe
2011. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ha akváriumban tartod őket, akkor mindkettő elpusztul, mert vízbe fulladnak. Inkább terráriumot, vagy ketrecet javasolnék.
2011. dec. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Eddig (1HETE) nekem is együtt vannak, egy akváriumban, de akkor különválasztom őket..Mondjuk a kicsi törpehörcsög nem nagyon hagyja az aranyhörit, de tegnap este már nyalogatták egymást..Ezért is gondoltam, hogy összeszoknak
2011. dec. 4. 13:07
 7/10 anonim ***** válasza:
Kivételek mindig vannak, bár ez függ a terrárium nagyságától is. Bár a kisebb zűrök sem jók, mert az egyik állat örökös stresszben él a másiktól, vagy esetleg kialakul egy beltenyészet, vagy a legdurvább ugye, hogy megöli. Nem éri meg.
2011. dec. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Éa pároztatni lehet őket?vagy inkább csak a külön fajukkal?nem volt még hörcsögöm...
2011. dec. 4. 13:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Én hörcsögöket tenyésztek, többek között. Aranyat-törpével semmiképpen, külön fajta. Tartani sem együtt! Ha tenyészteni szeretnél, akkor többnyire a hímhez teszed a nőstényt. De előtte a párt szokatni kell egymáshoz. Ha egy pár összeszokott, akkor viszont nem szabad elválasztani mert később nem ismerik fel egymást, verekedés lesz. De neked nem javaslom a tenyésztést, még kezdő vagy. Lényeg a lényeg, egy terráriumba egy állatot tarts! Nekik ez a legjobb. Nem igénylik a társaságot. Első voltam.
2011. dec. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Első!Köszönöm a válaszod!:)
2011. dec. 4. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!