Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet tartani ilyen nyulat?

Lehet tartani ilyen nyulat?

Figyelt kérdés
amelyik a húsáért van tenyésztve, lehet házi kedvencként tartani? előnyök, hátrányok?
2011. dec. 4. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

persze, lehet!

Nekem is így van :) Házi kedvenc is, de kint lakik az oljában. Minden nap játszok vele, foglalkozok vele.. :D

Előnye: nem bent van büdös, így is lehet vele játszani kinnt, akár milyen idő van. Nem olyan mint egy törpenyúl hogy kiviszed aztán megfúja egy kis szél és beteg már. Evvel még a hóba is lehet játszani :D


Hátránya: ha a szüleid le akarják vágni akkor hiányozni fog mivel megszeretted!


Nekem nem akarják levágni, mivel mindig nyáron lesz kisnyúl és nem kell venni :) Így megmarad a nyúszom :) Van poráza is avval szoktam nyúzni :P Nagyon szelid az enyém de a legtöbb vad :/ Kiskorában nagyon kiskorában, hozzá kell szoktatni a nyúzáshoz. :) Az enyém olyan mint egy cica vagy nemtudom mi. Lerakom az ölembe simogadom meg se mozdul x"D Lerakom akkor meg párat ugrik és jön vissza hozzám :D

2011. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, lehet. Én is tervezek majd a távoli jövőben egy magyar óriást kedvencnek (úgy, hogy senki nem akarja majd levágni), ha olyanok lesznek a körülmények, már találtam is olyan tenyésztőt, aki szereti úgy a nyulait, ahogy én szeretném majd az enyémet, és nem fog hülyének nézni, ha kérek egyet kedvencnek :)

Előnyük, hogy az ilyen óriások jóval nyugodtabbak, mint a kisebb termetűek, úgyhogy könnyebb velük "szót érteni", főleg ha direkt úgy veszed, hogy szólsz előre a tenyésztőnek, hogy szoktassák kézhez, és nem neked kell elkezdeni.

Hátránya nyilván a nagy mérete, többet eszik, nemigen lehet neki való méretű ketrecet kapni, szóval mindenképpen házi barkácsolást igényel a dolog.

Nem vagyok egy nagy nyulas (még :)), de ennyit már összeszedtem róluk. A legjobb persze az, ha tenyésztőt keresel, ők biztos jobban tudják.

2011. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!