Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudtok nekem segíteni?

Tudtok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Hörcsögöt szeretnék venni és lenne néhány kérdésem.Lányt vagy fiút érdemesebb venni?Fiatalt vegyek?Hamar kézhez lehet szoktatni?Hány évig élnek?Előre is köszönöm a válaszokat!:)
2011. dec. 6. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Arany höri: 2-3 èvig èl nem annyira szelídek mint a törpe höri,fiatalt vegyèl,a nema sztem mindegy


Törpe höri:4-5 èvig èl,sokkal szelídebb mint az Dany höri, a neme sz

tem mindegy



2 -ōt soha ne tarts eggyütt se ugyan olyan fajtát se külö nemüt se mert meg ölik egymást!!!


Nekem van 3 törpehöri,2 aranyhōri,2aranyhöri ès 1törpehöri meghalt


Ha kèrdèsed van nyugottan kèrdezz :)

2011. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nema: neme XD

Dany: arany XD

2011. dec. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És a dzsungáriai hörcsög milyen?: )
2011. dec. 6. 17:24
 4/10 A kérdező kommentje:
Ketrecbe vagy terráriumba érdemesebb tartani?: )
2011. dec. 6. 17:25
 5/10 anonim ***** válasza:

én törpehörit ajánlok:)

begyél neki minum egy 80cm hosszú egy 30-40cm széles (kb 35-45 cm magas legyen) terráriumot

alulra kb 5 cm forgács, legfyen egy olyan 30x20x20-as legetőleg kicst átlátszó láda amibe soksok forgácsot raksz.. amit kicsit összenyomsz:)

meg legyen egy kisebb láda is ami kb 30x20c50-ös és abba rakj 2-3 cm madárhomokot

legyen még egy min.20cm átmérőjű FA futókereke (a fressnapfban lehet kapni)

kisház (2-4 db) FÁBÓL

WC-papír guriga,háztartási papír h

guriga

2 kerámia tál amibe zöldség , gyünölcs kerül

egy üvegre tapasztaható golyós önitató

soksok faág ilyan "rágcsálóhidak"

ja szentem fiút vegyél még lehetőleg nagyon fiatalaom...am és tenyésztőnél vedd!!!!!!

remélem segítettem (ja még az h tudom h a legtöbb oldalon azt írják h elég egy 30x40-es terrárium meg ilyek de nem szabad elhinni mert ezek az állatok éjjszakánként kb 4-5 km-t is megtesznek és nagyon nagy mozgásigényük miatt nagyon ajánlom h nagyonnagyon nagy terráriuma legyen)

2011. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ja még az h használtan tudsz venni nagyon nagy terráriumokat (pl vatera,expressz,akvarista...) monnjuk használt akváriumok stbstb... :)
2011. dec. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:) Terráriumot fogok neki venni akkor. : )
2011. dec. 6. 17:37
 8/10 anonim ***** válasza:

am télleg legyen akkora mint amekkorát írtam:) ha lehet akkor legyen még nagyobb pl 100x50x50-es :)

üvegessel is meg lehet ragasztattni

ja még az h szénát is mindenképp vegyetek fészkelőanyagnak (lehet h megeszi a szénát.. amúgy még szagtalan színezékmentem Wc papírt is lehet neki adni)

nekem az egyiknek 100x40x70-es a terrárium 50x40x40-es ládábval meg egy jó nagy homokfürdővel... imádja... :)

a másiknak 90x60x80-as :D

2011. dec. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ketrecet vegyél, ne terráriumot! A terrárium nem tud megfelelően szellőzni!

Egy ilyesmi ketrecet vegyél neki: [link]

ez egyben védi is a hörit és szellőzni is tud, valamint mászási lehetőséget is biztosít a számára ami fontos nagyon: legyen csőrendszere, mókuskereke (ha aranyhörit veszel akkor legalább 18 cm átmérőjű!), kisháza, takarója, etető tálkája (2db: egyik a vitaminos magkeveréknek, 1 pedig a zöldség-gyümölcsnek), itatója is lehet, bár nem nagyon isznak ha van elegendő lédús gyümi, de azért jó ha van. Mindegy, hogy fiút vagy lányt veszel, mindegyik aranyos. Aranyhöri kb. 2 évig él.

Én amúgy szíriai aranyhörit ajánlom inkább, rajta van mit fogni és nagyon hamar megszelídül ha fiatal korától (kb. 4 hetes kortól) van veled!

2011. dec. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

előző.. am a baj az hogy a ketecben minden műanyagból van ami nagyon nem a természetes életkörülményekhez tartozik...

a csőrendszer meg nem annyira szuper sokkal jobb ha a höri magának ássa és faágakon mészkál... :P

2011. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!