Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék karácsonyra egy...

Szeretnék karácsonyra egy minimalacot csak nem tarthatnám bennt a házban. Lehet kinnt tartani télen ha lenne valami hely amiben jó sok a szalma vagy ilyesmi van?

Figyelt kérdés

2011. dec. 11. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan helyen lehet tartani, ahol nem fázik meg. Csak úgy kirakni három kiló szalmával nem lehet.


Hány éves vagy? Jól meg kell gondolni egy állat bevállalását. Lesz elég pénzed és időd rá? Tudod, hogy mi szükséges neki, milyen betegségei lehetnek? Ésatöbbi. Ha minden feltétel adott, hajrá!


*B.a

2011. dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok..de még átgondolom hogy kell e nekem. Mindenhol azt olvastam, hogy nem igényel túl nagy odafigyelést.
2011. dec. 11. 16:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Rosszul hallottad, minden állat igényel odafigyelést, a malacok nem is keveset.


Bár tudom, hogy egy 16 évesnek nehéz megmagyarázni, de én azt javaslom, hogy várj még vele.


Valószínűleg nincs önálló kereseted, iskolába jársz, nem lenne elég időd rá és nem is tudhatod biztosan, hogy ha valami baja vagy betegsége van. Ez ilyen malac nem csak szórakozás, takarítani, etetni, nevelni, gondozni, oltatni kell. Ezen túl visít, piszkít, kapar, satöbbi.


Nem tudom, hogy milyenek a szüleid, ha nem vagy otthon, ők ellátják?


*B.a

2011. dec. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A szüleim ellátnák..meg hát van 2 testvérem odafigyelésben nem lenne hiány.. de még átgondolom. Azért köszönöm.
2011. dec. 11. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

A minimalac kb. annyi meló, mint egy kutya, arra számíts. Rettentő okos állatok, igénylik a társaságot, a foglalkozást. Tenyésztőtől lesz gondolom a malacod, tőle például megkérdezheted, hogy télen hogyan lehet kint tartani, már ha lehet egyáltalán.

Más helyről meg ne vegyél, csak tenyésztőtől, mert eladnak neked csüngőhasút, vagy rendes hízómalacot azzal, hogy ez bizony mini, és észre se veszed. Ezek amúgyis aranyosabbak kiskorukban, a minimalacnak nagyon gnóm fejecskéje van kiskorában :D De azért nem mindegy, hogy 30, 60 vagy 150 kilós malacod lesz :)

2011. dec. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:D hát igen..csak tenyésztőtöl veszek:D Annyira kis aranyosak:D köszönöm a választ
2011. dec. 13. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!