Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Unott a tengerimalacom, Mit...

Unott a tengerimalacom, Mit tegyek?

Figyelt kérdés
van 1 11 hónapos tengerimalacom és nagyon unott mit tegyek vele hogy jobb kerdvre derüljön?Sajnos a 2 tengerimalacot már nem engedi meg anyukám!
2011. dec. 11. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért unott, mert társas lény. Ha nem veszel neki egy társat, unott is lesz. Addig is foglalkozz vele sokat, tedd ki futkosni, simogasd stb.
2011. dec. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. dec. 11. 16:52
 3/9 anonim ***** válasza:
magyarázs meg anyudnak hogy nagyon sociális állat és gofy 2 éven belül meg fog halni depresszióban... :(
2011. dec. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Norina86 ***** válasza:

Mióta unott? Rendesen eszik? Biztos, hogy eszik száraz tápot? Ha foglalkozol vele csak fekszik, vagy szokott mocorogni? Érdemes lenne figyelned, nehogy valami bujkáló betegség legyen.

Mindenképp jó lenne mellé egy azonos nemű társ, lehetőleg egy kölyök.

2011. dec. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát nem tudom sokat foglalkozom vele mostis az ölemben van eszik rendesen:DD mindig éhes de ha kiveszem futkározni akkor csak 1 helyen van és nem a többi szobarészben valahogy tudnák vele játszani vagy játékot adni ?!
2011. dec. 12. 14:34
 6/9 Norina86 ***** válasza:

Azért egy helyre szalad be, mert fél és fedezéket keres. Valószínűleg túl nagy neki a szoba, nem tudom, parkettás-e, azt kifejezetten utálják.

Én kb. egy nagy törölközőméretű helyet alakítanék ki, esetleg ülj úgy, hogy te legyél az akadály, meg könyvekkel is építhetsz akadályokat, falat. Ha ekkora helyen engeded ki, jobban fogja élvezni. Meg ha a ketrecébe teszel egy akkora műanyag dobozt, amire rá tud feküdni, vagy bele tud feküdni, azzal szívesen játszanak, tologatják meg ilyesmi.

2011. dec. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem parkettás,szőnyeges!Idáig a földön volt most feltettem a ketrecét 1 polcra kb 1 hónapja azóta mindig arra a szobarészre fekszik le ahol volt a ketrece és mindig az iróasztalom mögé megy be alig bírom összeszedni...
2011. dec. 13. 14:07
 8/9 Norina86 ***** válasza:

Pontosan, nagy nekik a szoba tere, és rögtön fedezéket keres az asztalod mögött.

Ha a ketrec régi helyén biztonságban érzi magát, ott lehetne kialakítani egy szűkebb teret, ahol tud játszani. Könyvekkel, párnával, műanyag dobozzal, jutalomfalatokkal, akármivel.

2011. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. jan. 8. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!