Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak nedves csipás a...

A nyuszimnak nedves csipás a szeme. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

A közérzete rendben, ugrál, eszik.

Gondoltam arra hogy forralt kamillával ( ha már meghűlt egy kicsit) kimosom a szemét. Meg hogy szemcseppet rakok rá, de lehet neki?

Most reggel tiszta vattával kitörölgettem a szemét


2011. dec. 14. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi kamillával szoktuk megtörölni neki, de mindig előjön a csipája.. :s
2011. dec. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kamilla teával próbálkozhatsz, de én a helyedben nem tennék rá embereknek való szemcseppet. Valószínűleg be van neki gyulladva. Ha a kamilla nem segít, akkor vidd állatorvoshoz, ő ad rá speciális gyógyszert.
2011. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem durván csipás, akkor nem kell vele semmit tenni, az én nyuszimnak is van egy természetes mennyiségű csipája, ettől még nincs semmi baja, nincs begyulladva a szeme vagy ilyesmi. Állatorvos is látta, azt mondta, ez normális. Én csak simán ki szoktam neki szedni, ha látom, hogy van és kész. De ha a te nyuszidnak több a csipája, és látszik, hogy nem normális, hanem baja van, akkro inkább mutasd meg állatorvosnak, ő majd ad rá valamit vagy megmondja, mit csinálj vele.
2011. dec. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Inkább a szeme körül olyan mintha vizes lenne, de ahogy megérintem száraz, szerintem rászáradt valami, azért gondolom hogy nedves a szeme, meg látszik hogy nedvesebb mint kellene, olyan mintha könnyes lenne a szeme...


Köszi az eddigi válaszokat.:))

2011. dec. 14. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz minél előbb, lehet huzatot kapott és kötőhártya gyulladása van, de lehet rosszabb is, (a mi kálváriánk is így kezdődött)
2011. dec. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Most reggel délben és este is mosom neki (még élvezi is ) és javulást látunk. Az étvágya még mindig rendben, a huzat szerintem szóba sem jöhet mert istállóban volt tartva...viszont elég poros az ól és az egyik részében kacsák vannak és szerintem belecsapták a szemecskéjébe a port attól gyulladhatott be... Már persze kihoztam onnan, most a nyergesben trónol a kis drága (eszemben sincs oda visszavinni többet!) és ha csak ennyi volt a baj ezért nem szeretnék dokihoz rohangálni.:))

Mit gondoltok ezért lehet a szembaja?

2011. dec. 16. 23:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azért én elvinném a dokihoz, nem veszítesz semmit,
2011. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!