Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyuszim nem iszik...

A törpenyuszim nem iszik vizet. Ez normális?

Figyelt kérdés
Önitatója van, jó nagy, minden másnap cserélem a vizet benne, (a virágaim sose voltak ennyit locsolva), de már raktam neki tálkába is vizet, onnan sem iszik. Zöldet kap reggel, este, megmosva, de jól megszárítva, törölgetve. Jó, ha hetente egyszer hiányzik egy pici a vizéből. Még nyáron, a nagy melegekben sem ivott.
2011. dec. 16. 00:39
 1/8 anonim válasza:
51%
Nekem is ugyan így volt.Tedd el az önitatót és adj neki tálkába vizet.VAlószínűleg nem tudja h kell használni.Az én nyuszikám is ezt csinálta.HA nem iszik abból hatalmas bajok is lehetnek.Fogadd meg a tanácsomat a nyuszid érdekébe.
2011. dec. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van neki tálkában is víz. Abból sem kell neki. Elég sok zöld levélfélét kap, mert ezeket imádja. Petr.zöld, répazöldje, karalábé levél, saláta, reteklevél stb. Lehet ezekből kivonni annyi vizet, hogy az elég neki?
2011. dec. 16. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha sok zöldet adsz neki, akkor nem isznak annyit, sőt nem is jó ha olyankor isznak, mert felpuffadnak. Azért mindig hagyd ott neki, mert ha tápozik, vagy szénázik akkor szüksége lehet rá.
2011. dec. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez egy válogatós kis jószág. A tápot is kiválogatja, kiszemezgeti a neki ízlő magocskákat, jó ha a harmadát megeszi a nyuszitápnak, a többit otthagyja, pedig már többfélét is próbáltam venni neki, a szénát se nagyon csípi, kívülről eszi a szénatartóból inkább nyújtózkodik a kis lüke, úgy tetszik neki csak. Ha bent van a ketibe nem sokat eszik belőle. Tényleg a szénatartóban bármeddig lehet ua. a széna? Nem piszkolódik, csak már több napja nem fogy ki belőle, és csak teszek rá frisset, ha fogyóban van belőle. Lehet, h. megpróbálok egy napot zöldség nélkül, attól még nem lesz semmi baja, ha egy-két napig nem kap csak szénát meg tápot, nem?
2011. dec. 16. 11:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Szénatartóban valóban nem koszolódik, szóval tehetsz rá, de a legjobb ha a frissel kicsit összekevered. Úgy jut az aljára is, és szívesebben eszi. Az én nyuszim egyáltalán nem ette a szénatartóból, ezért csak beraktam neki a ketrecbe, azóta nagy szénafan :D Fontos lenne pedig, hogy szénázzon is, lehet neked is ki kéne így próbálni, csak hátránya ugye a sűrű takarítás...:) Tápot az enyém is válogatta, de van egy amit imád, a Cuni Complete. ( [link] Szerintem próbáld ki, nagyon egészséges, és szerintem szeretni fogja. Ebből nem nagyon tud válogatni, mert ugyanolyanok a szemek, csak különböző színűek. :) Hát remélem tudtam segíteni...:)
2011. dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és amúgy nem lesz baja :) de főleg a szénát egye!
2011. dec. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, a széna a ketibe nem vált be, már próbáltam, de mindig kiborogatta, összetaposta, csak éppen enni nem evett belőle. A nyuszitápot megpróbálom, ilyet még nem vettem neki. Tudom, h. szénáznia kellene a foga, meg az emésztése miatt is, úgyh. este már nem is teszek be neki zöldséget, holnap úgyis itthon vagyunk, majd figyelem :) Még1X Köszi!! :)
2011. dec. 16. 12:36
 8/8 anonim ***** válasza:

Fiatal nyuszid van? Az enyém is ilyen kis bolond volt kis korában :) Beleugrott a szénatartóba, úgy ette a szénát :)


Amúgy, ha sok zöldséget/gyümölcsöt adsz neki, akkor elegendő neki az a folyadék :)


Másik hozzászólónak:

Egyébként pedig tudja hogy működik az önitató, hiszen ivott már belőle.

2011. dec. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!