Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A kispatkányt (6 hetes) hogy...

A kispatkányt (6 hetes) hogy lehet leszoktatni arról, hogy mindenkit megharapjon?

Figyelt kérdés
2011. dec. 16. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze, ne aggódj egy idő után ahogy nő megfogja szokni az ember közelségét és nem fog harapni! Nekem mindig szelidek voltak a patkányaim , most viszont sajnos nem foglalkoztam velük annyit mint az előbbiekkel és ha ketrecen keresztül nyúlok be hozzájuk akkor egyből ráharapnak a kezemre :/...nem azért mert bántani akarnak , csak azt hiszik enni adok nekik mert mindent a rácson keresztül dugdosok be nekik...Ezt elkellet volna kerülni az elején, csak hülye voltam.Sokszor vedd ki őt és nyúlj néha be , vagy csak oda, hogy megszokjon ! Amúgy lány patkány ? mert akkor tuti nem lesz baj , viszont a fiúk egy picit agresszívabbak, kiszámíthatatlanabban sajnos . Ez tapasztalat :/
2011. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Mit jelent az, hogy mindenkit megharap? Odamegy és csipkedi az ember kezét, vagy ha akarata ellenére kézbeveszik, akkor csinálja? Esetleg ketrecen keresztül? Vagy összevissza ugrál, szaladgál, és rástartol az emberre közben? Egy 6 hetes patkány még nagyon kölyök, nem jellemző rá a domináns viselkedés. Legnagyobb eséllyel táplálási probléma áll mögötte, például nem kap elég fehérjét.
2011. dec. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kislány, és csak pár napja kaptam. Csak azért tettem föl a kérdést, mert ismerek olyan embereket akik tartottak már patkányt, és rájuk nem volt ez jellemző. Nem hiszem, hogy bármilyen étkeztetési problémája lenne, rendesen kap enni.
2011. dec. 17. 11:05
 4/6 anonim ***** válasza:
HA nem harap nagyot, akkor ne foglalkozz vele, az enyém ugyanezt csinálta, mikor 6hetesen hazahoztam, ő is kislány...még mostanában is néha lerohanja a kezem, de csak harapdál(se vér se seb semmi)...játszik szegény, főleg ha nincs kispajtása akkor veled fog :) De nagyot még soha nem harapott belém ;)
2011. dec. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez nagyon megnyugtató, remélem már nem sokáig fogja ezt csinálni, már most is nagyon sokat foglalkozok vele. :)
2011. dec. 17. 19:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogkoptatója van? még ezt nem írtam, hogy azóta javult még sokat a helyzet, hogy kapott egy "epret" :D kisállatkereskedésből rágcsáló fogkoptatót, vmi 200-Ft ért.
2011. dec. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!