Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kopasz tengerimalac? Egy pár...

Kopasz tengerimalac? Egy pár kérdés. Meg alapjában véve a tengeri malacokról

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy:


-Hogyan lehet azt elérni hogy éjszaka ne nagyon zajongjanak?

-Fűrészpor is jó alájuk?

-Mennyire nehéz a napi gondozásuk? Mennyi idő alatt van meg kb.?


A Kopasz tengerimalac mennyire fázós mit igényel hogy ne fázzon meg?



2011. dec. 18. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]

ezt a honlaptot tanulmányozd át rendesen!!!

2011. dec. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom azt az oldalt! Ha regisztrálsz oda, a fórumon szívesen leírunk neked mindent! A kopaszról is! Ha regisztráltál, írd itt meg, hogy milyen néven és írok neked privát üzenenetet!
2011. dec. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Oké! Köszönöm! Írok ha regiztráltam egy pár perc...
2011. dec. 18. 18:48
 4/13 anonim ***** válasza:

Azon felfogás, miszerint a tengerimalacnak nincs szüksége ivóvízre, téves. Meglehetősen nehéz megítélni, mennyi zöldféléből, gyümölcsből származó nedvtartalom fedezné a napi folyadékszükségletét, melyet nagyban befolyásol testsúlya és a környezet hőmérséklete, páratartalma is. Éppen ezért mindig tartsunk a tengerimalac előtt vizet.

A legjobb választás egy önitató. Könnyen megtanítható ennek használatára, így a víz mindig tiszta marad. Az önitatók közül a fémcsőrűt válasszuk, ezek közül a legjobb a duplagolyós szelepű, melynél biztosak lehetünk abban, hogy nem csöpög. Az üvegcsőrű itató könnyen eltörhet.

Ha nincs lehetőségünk önitatót vásárolni, egy vastagabb és nehezebb tálat tegyünk eléje. A tengerimalacnak különös tehetsége van arra, hogy a tálakat bepiszkolja és/vagy feldöntse.

Sosem ivott a tengerimalacod vizet? A legjobb megoldás, ha eltanulhatja egy másik malactól, amely rendszeresen fogyaszt vizet (ugyanez érvényes az újonnan bevezetett élelemre is, egy tengerimalac gyorsabban elfogadja az ismeretlen táplálékot, ha egy másik jóízűen fogyasztja). Ha nincs ilyen társa, az első napokban fecskendőből kell itatnod (ezekben a napokban akár egy kis szőlőcukrot is feloldhatsz a vízben), vagy az önitató csőrét kell gyakrabban a szájához vinned. Ezt nyalogatva hamar megtanulja, hogyan kell használja, s később egyedül is inni fog.


ezt arról az oldalról szedtem le.És amúgy nagyon jó

2011. dec. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy tudom hogy kell nekik víz.


Amúgy regisztráltam DB dogs néven

2011. dec. 18. 18:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem talállak :( Írj valamelyik fórumra, akkor írok!
2011. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Írtam. Az etetés, gondozás azon belül Adható? És ott vagyok alul DB dogs
2011. dec. 18. 19:40
 8/13 A kérdező kommentje:
De amúgy itt miért nem írod vagy írja le valaki?? Csak ezekre lennék kíváncsi....
2011. dec. 18. 19:44
 9/13 anonim ***** válasza:
Kopasz tengerimalacba az a nemjó,hogy hideg kézzel nem igazán érhetsz hozzá :S
2011. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy jó gazdi nem csak néhány kérdést erőltet, hanem elolvassa az ajánlott oldalakat, hogy minél többet tudjon meg az adott fajról. Lehet olyan információk is kiderülnek akiket eddig rosszul hittél vagy nem is gondoltál rájuk. Ezért erőlteti mindenki, hogy olvasd el a fent említett oldalt. :)

De a válaszok a kérdésedre:

-nem zajonganak, ha minden nap ugyan akkor kapnak enni és egy bizonyos hanghoz kötöd ezt amit megtanulnak és felismertnek. (nálam az etetőtálkájuk összekoccintása az a hang), este is fognak mocorogni és enni, de ez egyáltalán nem hangos

-a fűrészpor tilos alájuk, nagy szemű forgács javasolt vagy fapellet+fürdőszoba szőnyeg kombináció erről részleteket a fent említett fórumon találsz bőven

-napi gondozás: víz csere az önitatóban, folyamatosan utántölteni a szénának, hogy mindig legyen előtte, és malacokat kitenni futkosni egy elkerített részbe legalább hetente 2szer de minél több annál jobb, ehhez jön a heti 1,5 takarítás nem sok idő

-a kopasz malackához nem értek mert nekem még nem volt a fórumon azonban tudnak tanácsot adni

2011. dec. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!