Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög tartás!?!?

Aranyhörcsög tartás!?!?

Figyelt kérdés
Ma beköltöztek a kalitkába a kis hörcsögjeim :) Ketten vannak lányok :) a ketrecet mennyi időnként kellene takarítani ??? Méretei: hosszúsága 46cm, szélessége 29cm, magassága 23cm. és ugye ketten lakják . Hogyan szelidítsem meg őket??? mit lehet nekik adni ??? a kereskedésben akváriuumba voltam most pedig ketrecben nem baj ha rágják a ketrecnek a vas rácsait ? a festék nem jön le, de nem baj ? van fogkoptatójuk is .
2011. dec. 21. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
a ketrecet jo ha hetente legalabb ketszer takaritod, kulonosebben nem kell oket szeliditeni, de ha naponta kiveszed oket kd. 5 percre egy heten belul mar birjak az erintest...olyan horcsogkajat adjal, amit allatkereskedesben lehet venni, de adhatsz nekik megmosott murkot, vagy almat...nem baj ha ragja a ketrecet, az en horcsogom megvan legalabb 2 eve, es ragja a ketrecet, megsincs semmi baja :)
2011. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan rághatják. Viszont az egyik lány ki fogja nyírni a másikat záros határidőn belül, úgyhogy az egyiket tedd külön ketrecbe, vagy vidd vissza.
2011. dec. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előszöris vegyél még1 ketrecet és tedd külön a höriket, mert előbb-utóbb kinyírják egymást. A ketrecet kb. heti 1 alkalommal kell takarítani, de én nem szoktam pontosan így, hanem akkor takarítom ki, amikor látom, hogy már ki kell takarítani.

Mit lehet nekik adni? Rengeteg mindent: alma, répa, körte, szőlő, banán, saláta, uborka, mandarin, szilva, eper...stb. Én mindennap adok nekik egy kis sajtot is. Néha lehet még kekszet, diót is. Vitaminos magkeveréket minden nap adjál. Heti egy alkalommal főtt tojás, főtt vagy sült csirkehusi, néha lehet főtt tésztát....stb.stb.

Amit ne adj: citrom, retek, káposzta, karfiol, karalábé, csoki, fűszeres-olajos dolgok.


Nem baj, ha rágják a ketrecet, minden höri ezt csinálja.

2011. dec. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja igen, a csirkét nagyon szereti, ha leette a húst, hetekig elvan a csonttal. Édességet nem szabad neki adni, semmit, az első hörcsögömnek kirohadt az összes foga, mert anyum párszor kekszet adott neki.
2011. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták ha egy alomból viszem őket akkor nem lesz gond . mióta megszülettek együtt voltak többi 5 társukkal. ott is béke volt . az eladók is elé hozzáértőnek tüntek.
2011. dec. 21. 20:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy alomból volt 2 lányom. Az egyik kiszedte a másik szemét kb 2 hónapos korukban. Elég meggyőző?
2011. dec. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is mondtak már ilyet, hogy mivel testvérek és lányok, így lehet őket együtt is tartani. Akkor még tapasztalatlan voltam, nem tudtam hogy igazából NEM LEHET! És hallgattam az eladóra. Közben egyfolytában ment a verekedés a hörik között, mígnem az egyik súlyosan megsebesült és a végén pedig úgy járt, hogy a testvére kiharapta a szemét és fél szemére megvakult, ömlött a szeméből a vér...na azóta nem tartok együtt hörcsögöket. Úgyhogy szerintem ne kísérletezz, ha nem akarsz vérfürdőt látni!
2011. dec. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem akkor csak a nagyobb nyeresére hajtottak az eladók értem már szóltam tesómnak és hozza nemsokára a a másik ketrecet . addig is berakok egy válaszfalat
2011. dec. 22. 17:08
 9/10 anonim válasza:
Nekem az a bajom hogy 2 fiú törpehörcsögöm van a nagyobbik mindig veri a másikat . Mit tegyek?
2012. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

@09:39

Idézem magam: az egyiket tedd külön ketrecbe, vagy vidd vissza.

A hörcsög egyedül szeret lenni.

2012. jan. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!