Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányos kérdések?! (túlrövid)

Patkányos kérdések?! (túlrövid)

Figyelt kérdés

Sziasztok lenne pár kérdésem a patti tartásról :)

-Mekkora ketrec kell neki/nekik?

-Mennyi pattit érdemes vennem 1-et vagy 2-3-at?

-Tenyésztőt tudtok e ajánlani?

-Fiút/Fiúkat vagy lányt/lányokat vegyek?

Tapasztalatokat örömmel venném!Előre is köszönöm :)


2011. dec. 22. 13:28
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:

[link]

ez a ketrec mondjuk jó lenne? :)

2011. dec. 22. 13:34
 2/25 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

vagy ezek közül valamelyik? :))

2011. dec. 22. 13:52
 3/25 Platypus ***** válasza:

Érdemes legalább fél méter széles és méter magas körüli ketrecet venni. A patkányok nagyon mozgékonyak, ha nincs elég helyük és unatkozni kezdenek, este nem hagynak aludni, nagyon kreatív zajongási praktikákat képesek kifejleszteni. Ugyanezen okból nem érdemes egyet tartani, társas állatok, egyedül boldogtalanok. A fiúk nyugisabbak, gyömöszölhetőbbek, a lányok aktívabbak és tanulékonyabbak. A fiúknak gyakrabban vannak tüdőproblémái.

A Demetrios kennelt tudom ajánlani, nem mindig van náluk kicsi, de megéri rá várni.

2011. dec. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Akkor a fiúk nem fognak verekedni? Mert én hím párti vagyok :)) És akkor veszek 2-t..az úgy akkor jó? Az utolsó linken lévő ketrec szerinted megfelelne? Mert fél méter szerintem van hosszúságban csak magasságban nem hiszem,hogy van egy méter.Én is nézegettem a Demetriost nekem nagyon szimpatikusak..:)
2011. dec. 22. 16:36
 5/25 A kérdező kommentje:
Meg ha az utolsó ketrecet megveszem akkor abba még megy egy függőágy,házikó meg ilyesmik..ha az a ketrec egyáltalán jó..:)
2011. dec. 22. 16:38
 6/25 A kérdező kommentje:
Figyelmetlen voltam nem olvastam el,hogy gyakrabban van a hímeknek betegségük..viszont jó lenne Őket dögönyözni..te/ti melyiket ajánlanád/tok inkább?
2011. dec. 22. 16:40
 7/25 Platypus ***** válasza:

Nem ajánlom neked ezt a ketrectípust. Rettentően rossz minőségű, a patkánypisi egy év alatt ocsmányra marja. Ha megteheted, érdemes a ketrecre költeni, mert egy rozsdás ketrecet akárhogy takarítasz, mindig mocskosnak fog látszani.

A fiúk sem verekednek, remekül elvannak egymással. Viszont patkánynál létezik egy örökletes viselkedési zavar, amitől agresszívak lesznek a hímek. Ezért sem érdemes kérdéses helyről venni patkányt. A fiúknak jobban oda kell figyelni a táplálására, mert hízásra hajlamosak, és a túl sok fehérje a micoplasma nevű tüdőbetegségre hajlamosítja őket.

2011. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor viszont milyen típusú ketrec lenne jó?Mert egyszerűen nem találok kifejezetten patkányoknak valót!
2011. dec. 22. 16:42
 9/25 Platypus ***** válasza:
100%
Na akkor bővebben. A micoplasma egy nagyon gyakori patkánybetegség, minden patkány tüdejében ott él a baktérium, de általában nem okoz bajt. Ha nem jó kaját kapnak, akkor hajlamos elszaporodni a baci, meg ha rossz, poros, gyantás vagy illatos alom van alattuk. A ritka takarítás is rizikófaktor. A nőstények ellenállóbbak, a hímekre jobban kell vigyázni. Általában egy éves koruk után jelentkezik a probléma. Ha jó minőségű pelletalmot használsz, és rendes patkánykajával eteted őket, akkor a kockázat csökken. A nőstények a daganatokra hajlamosabbak, ami ellen sehogy sem lehet védekezni, legfeljebb a jó vérvonal jelent valamit, de az se mindent. A hírükkel ellentétben a patkányok beteges állatok, sajnos a génállományuk nem a legjobb, mert Magyarországon nincs se hivatalos patkányklub, se törzskönyvezés. Demetrioséknál sok külföldi tenyészállat van, ami sokat jelent ezen a téren.
2011. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Platypus ***** válasza:
100%
Olyan ketrecet keress, amin a rácsokon bevonat van, és minél nagyobbat. A "patkánynak való" a gyári ajánlásban általában kritikán aluli méretet takar. Minél nagyobb, és azon belül is minél magasabb ketrecet érdemes keresni.
2011. dec. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!