Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vemhesek vagyunk. Nem korai?

Vemhesek vagyunk. Nem korai?

Figyelt kérdés
Van egy fiú patkányom, magányos volt, vettünk neki társat, lányt. Nehéz volt őket összeszoktatni, mert a lány kicsi volt, a nagy még nem tudta mire vélni, de 1-2 hónap alatt összeszoktak, megvannak mostmár együtt... olyannyira, hogy a fiú elkapta a kislányt, viszont ő még elég kicsi, talán 2 hónapos lehet. Mekkorák a túlélési esélyei a szüléssel?

2011. dec. 26. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Egy állat akkor vemhesül, ha ivarérett. Amikor viszont ivarérett lett, onnantól ha egészséges, képes elleni, kölyköt nevelni.
2011. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) akkor nem aggódom.
2011. dec. 26. 15:06
 3/10 Platypus ***** válasza:
Inkább aggódj. A túl korai vemhesség kikészíti az anya szervezetét, soha nem éri el a teljes testméretét, kicsi és satnya marad. A kölykök sokkal lassabban fognak fejlődni és szintén kisebbek lesznek, akár maradandó hátrányt is jelent a fejlődésükben. De még komolyabb probléma, hogy mi lesz utána? A nőstény a szülés után egy órával már újra fogamzóképes. A folyamatos szülés úgy egy év alatt kikészíti a nőstényeket, és belepusztulnak. A természetben a nőstény elhajtja a hímet, ha még túl korai neki, de egy ketrecben összezárva erre nincs lehetősége. És mit fogsz csinálni almonként 7-9 kölyökkel? A patkányokra nagyon kicsi a kereslet, csak a hüllőtartóknak van rá állandó igényük...
2011. dec. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ha jól gondozod és jobban odafigyelsz rá nem lesz baja utána meg ki kell ivartalanítani őket ha nem akarsz kispatkányokat. Bár nem nagyon hallottam még patkány ivartalanításról de gondolom lehetséges.

Ha esetleg a vemhessége alatt valami szokatlant észlelsz az anyán el kell vinni dokihoz

2011. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehetséges, csak kockázatos, mert kicsi állatok.

Köszönöm az aggódó szavakat is, oda fogok figyelni rá. Egyébként két ketrecünk van, külön laknak, csak napközben vannak kint együtt a lakásban, és néha felügyelet nélkül maradnak, ha találnak maguknak valami extrém helyet (ágyneműtartó...). Továbbá van még egy nagy terrárium is, tehát helyben nincs hiány, tegnap ácsoltam neki szülőszobát is, amiben normálisan el tud bújni meg be tud fészkelni.

2011. dec. 26. 17:09
 6/10 anonim ***** válasza:

"Egy állat akkor vemhesül, ha ivarérett. Amikor viszont ivarérett lett, onnantól ha egészséges, képes elleni, kölyköt nevelni."

Persze, anyám meg szült volna 10 évesen, nem?

2011. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat mivel anyukad valoszinuleg nem allat,azert nem 10evesen szult. A patkany 3-4 evet el, mashogy telik nekik az ido. Na de csak azert jottem,hogy bejelentsem,9szeres nagymama lettem. Mindenki el,mocorog. Tegnap reggel szulettek meg. Anyuka cickoi pirosak,rakott feszket,letisztitotta oket. Mennek osszevissza a kishazban ahol szulettek. El se tudom kepzelni hogy fert bele ennyi. Remelem gondozza oket es tulelik. Aggodok, h szoptat e rendesen, de gondolom ha meg elnek,meg helyet valtoztatnak akkor oke minden.
2012. jan. 1. 01:34
 8/10 A kérdező kommentje:
És egy egész éjszakányi stressz és költöztetés meg fészekcsere után ünnepélyesen bejelentem, hogy szoptatunk tisztességesen.
2012. jan. 1. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:
67%

És mit gondolsz, anyám miért nem szült 10 évesen? Miért várnak az emberek a gyerekvállalással? Azért, mert sem fizikailag, sem szellemileg nem érettek még, amikor először menstruálnak. Az állatoknál ugyanez a helyzet, fizikai ÉS szellemi érettség is szükségeltetik nekik a kölykök egészséges kihordásához. Persze nem biztos, hogy baj a korai szülés, legalábbis nem azonnal, sőt, az is lehet, hogy nem fog eszedbe jutni, amikor elpusztul másfél évesen a pati, hogy talán a korai elléstől rövidült meg az élete, de ettől még nem egészséges neki. Persze most már nincs mit tenni, örülök, hogy nem lett baj, de legközelebb gondolkodjatok, mielőtt különböző nemű állatokat pakolásztok egy ketrecbe. Mi vagyunk az okosabbak, vigyázzunk az állatainkra.

Azzal meg ne gyere, hogy a természetben senki nem vigyáz rájuk, mert ott maga a természet szab határt a szaporodásnak: ha kevés a kaja, nincs párzás, nincs vemhesség. Akkor állnak neki, amikor megfelelőek a körülmények. Nálunk mindig azok, ami nekik nem természetes, nem kölyökgyártásra lettek tervezve. Úgyhogy ne is rakd össze őket, ha elpasszoltad a kölyköket, nézz utána a patkénytenyésztésnek, és tartsd be az ajánlott pihenőidőket.

2012. jan. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Anyád azért nem szült meg 10 évesen, mert nem ösztönállat. Ha már mindenképpen muszáj rosszindulatúnak lenni, legalább ne a saját anyáddal gyere.
2012. jan. 5. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!