Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » MegbĂ­zhatĂł a MultiFit...

MegbĂ­zhatĂł a MultiFit tengerimalactĂĄp? Ti milyen tĂĄpot adtok a tengerimalacotoknak?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 15:09
 1/5 A kérdező kommentje:
Megbízható a MultiFit tengerimalactáp?? Ti milyen tápot adtok a tengerimalacotoknak???
2011. dec. 27. 15:12
 2/5 anonim ***** válasza:
A tengerimalacnak én külön nem adok tápot, magkeveréket szoktam venni neki, amivel a természetben is találkozhatna. Pl.: kukorica, búza, napraforgómag, tökmag. Természetesen ezeket nyersen, nem pörkölten, sótlanul adom.
2011. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezen az oldalon valaki ajánlja ezt a fajta tápot, nézd csak meg! [link]


És speciel nem ismerem, amit én venni szoktam, Yoyo (600 ft. körül Tescoba szoktam venni) táp maliknak, vagy Versele Laga termékcsaládtól maliknak való cuccokat, meg még a Rossmannak is van egy saját maliknak való tápkeveréke amit még szeretnek.

2011. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Norina86 ***** válasza:

Tengerimalacnak akármilyen magkeveréket nem szabad adni, mert nem egér, elsősorban fűevő, nem magevő. Kukoricát nem szabad adni, mert a keményítőre érzékeny a bélrendszerük, kifejezetten káros. Tökmagot, napraforgót nem szabad, mert olajos magvak, és a héjuktól bélgyulladást kaphat.

Ajánlott a zab kis mennyiségben, szép lesz tőle a szőre, esetleg árpa.

Mivel a tengerimalac a természetben fűevő és egész nap rágcsál, a kifejezetten tengerimalacoknak való táp adja meg neki a napi energiaszükségletet. Nehéz megmondani, hogy melyik táp jó, mert nem biztos, hogy olyan minőségű, ami rá van írva. Ne legyen benne kukorica, napraforgó, méz, lehetőleg ne legyen mesterségesen színezett(rózsaszín, hupikék :)), a gyártási idő pedig lehetőleg minél későbbi legyen.

A tengerimalacoknak szükségük van mindennap C-vitaminra, nyáron a zöldségek, gyümölcsök tartalmazzák, a tengerimalactápban is kell lennie, de ki tudja, C-vitamin cseppet lehet naponta adni a vizükbe 6-8 cseppet télen kiegészítésképp.

2011. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Norina válaszát fogadd meg, én is ugyanazt tudnám leírni amit ő!!
2012. jan. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!