Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a nyuszimat arról hogy rágja a rácsot :/?

Figyelt kérdés
Élszaka mindig rágja a rácsot és nem tudok tőle aludni :(.
2011. dec. 28. 00:24
 1/10 anonim válasza:
Nem tudod. Ha ennyire zavar vidd ki másik szobába.
2011. dec. 28. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem lehet. Erős Pistával meg azért nem fogom bekenni. Nekem a másik szobában vannak, de még így is hallani rendesen. Ez van. :)
2011. dec. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
koptatná a fogát. vegyél neki fogkoptatót, van ilyen rácsra szerelhető
2011. dec. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretném másik szobába mert a malackám nagyon beteg volt és elpusztult,nem nagyon tudom elfogadni és ezért kaptam most karácsonyra a nyuszit,minden éjjel a legrosszabb napok óta felkelek 3x hogy jól van-e még a nyuszi és szeretném ha mellettem lenne.

A fogkoptatót megpróbálom.

2011. dec. 28. 01:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyémeknek van fogkoptatójuk, nyalósójuk (bár azt nem rágják:)) de már fadarabot is kaptak. Rágnak ezek mindent, de a rácsról nem szoknak le. :/
2011. dec. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ő még eddig csak 4 éjszakát töltött nálam és ma van az első éjszaka hogy rágja.Még nincs rászokva,ezért kéne most elfojtani ezt a dolgot :(.
2011. dec. 28. 02:13
 7/10 anonim ***** válasza:
be szokott válni, ha letakarod vmi pléddel a ketrecét, de úgy, hogy kapjon levegőt. nekem egy nyuszim halt meg a mostani előtt, és úgy voltam vele mint te :) én kiengedtem éjjelre, ha rázta a rácsot, de előtte nyuszibiztossá tettem a szobát. nem volt szívem letakarni, mert látni ahogy citerázik a rácson, mert ki akar jönni :D amúgy azért csinálja, mert unatkozik, szóval valami játékokat(faág, wc papír guriga) rakhatnál be neki, ha még nincs, hátha abbahagyja :) (bár kétlem) :D
2011. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A plédet is megeheti! Egyszer én is letakartam (nehogy megfázzon :)) és egy nagy lyukat rágtak a plédre. Az meg nem tesz jót a gyomruknak. :/
2011. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sehogy! De tényleg. Nem bunkóságból, de mielőtt kisállatot veszünk/ ajándékozunk, érdemes utánaolvasni a vele járó dolgoknak (pl. h mennyire aktív éjszaka).

Én addig tudtam egy szobában aludni a nyuszimmal, míg nem vált ivaréretté, utána mindig hajnalban keltett, és igazából egész éjszaka pörgött, amit nem annyira tudtam tolerálni.

A plédes letakarós megoldás, amit valaki írt, nem jön be minden nyuszinál, legalábbis a torpenyul.hu fórumát olvasva igen kevés %, akinél igen.

Úgyhogy nálad vagy a külön hely, vagy egy jófajta füldugó beszerzése (saját használatra) jelenhet megoldást.

2011. dec. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Régebben volt már nyuszim és ő egész éjszaka aludt mint a bunda,mástól is azt hallottuk hogy az övéké is alszik éjszaka,sajnos a miénk nem ilyen.Egyszerűen imádom,nagyon nagy bohóc ezért tényleg szeretném magamhoz közel,magam mellett tudni,nem szoktam kivinni most szünet van "nem baj" ha nem tudok aludni,addig is megszokom :).

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2011. dec. 31. 04:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!