Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy vegyem rá? (a többi lent)

Hogy vegyem rá? (a többi lent)

Figyelt kérdés
Hogy vegyem rá a szüleimet, hogy vegyenek a tengerimalacomnak társat?mert én akarok kölyköket!
2011. dec. 28. 10:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Gondolom a malacodról nem gondoskodsz megfelelően és a szüleidre hárul minden..ha ez így van akkor én sem vennék..
2011. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 evelynn99 válasza:
0%
gyűjtsd a pénzed és vegyél te. lehet hogy a szüleid azért nem akarnak venni mert nem gondoskodsz róla megfelelően és az ő szemükben ez pénzkidobás lenne. nem olyan drágák a tengerimalacok szóval ha nagyon szeretnél te is tudsz magadnak venni csak gyűjteni kell rá a pénzed.
2011. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Azért ez nem úgy működik,hogy odaviszi a tengerimalacot a szülei tudta nélkül..de gondolom 12 évesen ezt nem tudtad..de viszont ha valamit nem tudsz..ne adj rossz tanácsokat..
2011. dec. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 evelynn99 válasza:
én is úgy gondoltam hogy meg kell kérdezni..nem csak úgy oda menni aztán azt mondani hogy vettem egy tengeri malacot
2011. dec. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Kedves Lili! A tengerimalac társaslény, ezért kell mellé egy másik mali, DE nem azért mert Te kicsiket akarsz. Vegyél mellé egy azonos neműt. Képzeld, nyár vége fele meg tetszett egy kis lány mali, szemeztem vele többször is mikor eleségért mentem az állatkaboltba, egy hónap múlva még mindig megvolt, hát megvettem. Gondoltam majd ha lesz egy hasonló cuki kislány megveszem mellé, semmiképp nem akartam egyedül hagyni. Egyébként már volt akkor 3 fiú mallerom egy külön ketrecbe, közbe kiderült hogy a kislány vemhes, 2 hét múlva két édes kislánynak adott életet, így hát mivel lányok lettek tehát azonos neműek, nem adtam el őket, megtartottam. Tehát 6 malackám van. Hihhetetlen sok melóval járnak. Hosszúszőrüek lettek, tehát fésülgetni őket blabla. A takarítás sem kis meló ami utánuk jár. Kirakni 6malacot két turnusba és feltakarítani utánuk. Rengeteg kaját megesznek. Heti több zacskó széna. Egy kiló mag. Uborka, alma, répa egy tucat. És Te kicsiket akarsz, és azok megszületnek, figyelned kell rá, hogy a különböző neműeket szétválaszd, mivel a kistesók nagyon hamar készen állnak arra, hogy ők is kis malacokat gyártsanak, ez egészség szempontjából sem ajánlott. Már mint hogy egy alomból származók párosodjanak. Mert nem garantált hogy mind egy nemű születik, és amint megszületnek, a szülők készen állnak igen hamar, hogy ismét "gyermeket vállaljanak" ,csak a te, vagy a szüleid pénztárcája nem. Gondolj csak bele, mivan ha nem csak 1 vagy 2 malacka születik??? Hanem 6, mert az is előfordulhat... Rengeteg kiadással járnak. És ne is beszéljünk arról milyen kis beteges jószágok ezek. Az egyik malackámat meg kellett műteni, nem is olyan régen. 3500 ftért kapott oltásokat majd 7500 ft volta műtét. 5000 ft kenőcsök és fertőtlenítő szer a műtét utáni ápoláshoz. És a benzinpénzt már nem is mondom, amit elautókáztunk, mert sajna komplikációk léptek fel a műtét után. Egy vagyon. Tehát javaslom jóóóól gondold át ezt a én akarok kölyköket dolgot. Kiváncsi lennék hány éves vagy? Nagyon járj utána a dolgoknak, és számolj utána mindennek.
2011. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésnél a kérdező azt írta,hogy 9 éves :) Csak hogy egy kicsit besegítsek :)
2011. dec. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm Blue11 nem néztem át az összes kérdését, akkor ez mindent megmagyaráz, remélem egy kicsit legalább felfog abból amit írtam.
2011. dec. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én is remélem..belinkelem a másik kérdését :))

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2502414-mijen..

2011. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
képzeljétek törődöm vele és nem muszáj köjöknek lenie csak kell egy társ mert társaslény!!!!!!
2011. dec. 28. 14:18
 10/22 anonim ***** válasza:

No comment...


Szerintem kilenc évesen ne tartsanak kisállatot a gyerekek, mert megunják.


Csak egy kis story, egy kb. ugyan ilyen felfogással rendelkező szintén 9 éves kislánynak vettek a szülei egy malit mert meglátta az enyéimet, aztán még egyet, persze születtek is sorba a kicsik, és egy meghalt, szar körülmények közt tartották őket, a hidegbe is kint az erkélyen, szal mikor megkérdeztem hogy miért nem viszi vissza az állatkereskedésbe akkor az volt a válasz, mert nem akar pénzt adni érte az eladó....


Én hiába papoltam az anyukának, és védtem a malikat, nem voltak jó körülmények közt. Hálistennek már nincsenek tengerimalacok mert ráunt a kislány...

2011. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!