Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Természetes hogy nagyon...

Természetes hogy nagyon hullik ilyenkor a tengerimalacom szőre amikor simogatom? Mitől hullhat?

Figyelt kérdés

2011. dec. 30. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen természetes most váltja a szőrét hogy télen ne fázzon nincs semmi baj ez minden állatnál így van :)
2011. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Norina86 ***** válasza:

Ha fűtés közelében van, jobban hullhat a szőre, mert megzavarja a meleg és azt hiszi évszakváltás van. Érdemes lenne megnézned, hogy konkrétan a ketrecnél hány fok van? 19-23 a legjobb, és jó lenne, ha nem érné hideg-meleg ingadozás pl. termosztátos fűtés mellé nem tennék ketrecet, mert a meleghullámok is zavaróak lehetnek, huzatra meg kifejezetten érzékenyek.

Ha nem csomókban hullik, akkor természetes, minél hosszabb szőrű, annál látványosabb a természetes folyamat is. De... (ha hosszú szőrű kb. 2 naponta fésülgetni kell) így télen tehetsz C-vitamincseppet a vizébe naponta 6-8 cseppet, mert vitaminhiány is okozhat szőrhullást.

2011. dec. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Az az igazság, hogy amikor nem vagyok itthon, őrlángon ég a konvektor. De annyira nincs hideg, szóval remélem nem fázik. Melege viszont biztos nincs, mert annyira meleg soha nincs a szobámban. Pár fokos hőmérséklet-ingadozás viszont valószínű lehet a konvektor kapcsolgatása miatt. Ez ugye még nem zavarhatja őt? Majd veszek már egy hőmérőt, és akkor legalább tudni fogom pontosan a hőmérsékletet is mindig. :)
2011. dec. 30. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
az én malacom is nagyon hullajtja a szőrét, főleg tavasszal meg ősszel. felveszem az ölembe és majdnem annyi szőr lesz rajtam mint rajta.. :) de nem hiszem hogy beteg, mert nem vakarózik nagyon, nem csomósan hullik, van étvágya is. szerintem normális.
2011. dec. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Norina86 ***** válasza:

Hát nem ártana a hőmérő, nálunk nagyon ki tud hűlni a lakás, ha letekerném a konvektort minden nap.

A tengerimalacok kb 16 fok alatt megbetegedhetnek. Nálunk ha a 17-18 fokra lement a malacoknál a hőmérséklet, már nem mozogtak annyit, felborzolták a szőrüket és sokat ücsörögtek. Milyen hosszú a malacka szőre?

Nálunk a malacok 19-20 fokban vannak így télen, és nagyon élénkek.

A ketrecben tartás nem azonos a természetes környezetükkel, ezért 5-6 fok napi hőingás már kellemetlen lehet nekik.

Emellett a malackák nagyon igénylik a társaságot, nem gondolkoztál azon, hogy veszel mellé egy társat, hogy ne legyen egyedül napközben?

2011. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát hőmérőt egyelőre nem sikerült beszereznem, de rajta vagyok az ügyön. :) De amikor nem vagyok itthon, letakarom picit a ketrecet (persze az elejét nem), hogy olyankor meg ne fázzon. Ha meg itthon vagyok, kapcsolom is fel a fűtést. Egyébként nincs társa, egyelőre sajnos nem is lesz. :((( A szőre pedig nem túl hosszú.
2012. jan. 1. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
szerintem vitaminhiánya van. az enyémnek nem annyira hullik a szőre, pár szál marad a ruhámon csak. vegyél neki c vitaminos magokat, eleséget. saláta, répa, káposzta, fű az enyém ezeket eszi.
2014. ápr. 2. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!