Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik tartása könnyebb...

Melyik tartása könnyebb tengerimalac vagy nyúl?

Figyelt kérdés
Miért??
2012. jan. 1. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
malac.kisebb ketrec kell neki, kevesebb gond van vele,olcsóbb a tarása,nem kell neki oltás sem.
2012. jan. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

dehogy!

a tengerimalacnak is kell egy jó nagy ketrec nem olcsóbb a tartása (fűleg a tápozás, drágább)

tengerimalac

előny:

-kicsit kevessebb ideig él mint a nyuszi

-nem kell neki semmiféle oltás


hátrány:

-párban kell tartani(szükségük van társra mert bele is halhatnak a depresszióba, az egyedül tartott malacok nagyon stresszesek stbstb...)

-erősebb az ammónia szag

-nem lesznek anniyra bújósak mint a nyuszik


nyuszi:

előny:

-lehet egyedül tartani

-sokkal bújósabb mint a tengerimalac

-nem annyira büdös


hátrány:

-nagyon sok foglalkozást igényel

-sok oltás kell neki


nekem mindkettő van, nagyon aranyos mind2:)

sokat olvasgass mielőtt megveszed ! (tenylsztőtől vedd!!!)

sok sikert a nyuszizáshoz/malacozáshoz!:)

2012. jan. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a tengerimalac tartása a könnyebb nekem volt már nyuszim és nagyon büdi volt 1 nap 2x is kitakarítottam ahova pisilt, még a fiú tengerimalacomnak is jobb szaga van :D a nyuszim pedig lány volt.Ja és a tengerimalac nem marja le a bőrt a kezedről :D a nyuszi sokkal nagyobbat karmol mit egy macska :D
2012. jan. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a malac az egy igazi rágcsáló,kiveszed ide rakod oda rakod ennyi,könnyebb vele az élet,nem olyan nehéz megoldani ha mentek valahova nyaralni meg ilyesmi. a nyuszi inkább olyan mint egy buta kutya,ugyanannyi törődést igényel,de sokkal lassabban tanulja meg a dolgokat mint egy kutya.őt is lehet mindenfélére tanítani,csak szer annyi idő.de sokkal több szeretetet is ad.nekem három nyuszim van,mind más személyiség,de a kicsit maguktól odajönnek ha hívom őket, puszilgatnak,szobatiszták,jönnek kunyizni a kajáért és simiért
2012. jan. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Akik azt hiszik, hogy a tengerimalacok hülye vinnyogó valamik, ki kell ábrándítsalak titeket! Nekem 3 van és az összes szeret engem, ha hívom odajön hozzám, trükköket is be lehet tanítani nekik; nagyon értelmes állatok!

Azonban, ha szeretnénk jó életet biztosítani nekik költeni kell! Minőségi táp, kényelmes ketrec, és ha gond van az állatorvos sem olcsó...

2012. jan. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amit a kettővel előttem szóló leírt ugyan azt tudom leírni a tengerimalacokról is: látod az értelmet a szemében, szeretik a gazdájukat, és egy kis munkával trükköket is be lehet tanítani nekik! A nyaralás a tengerimalacoknál sem könnyű ügy, hogy olyanra bízd aki odafigyel rá amíg nem vagy otthon.
2012. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tengerimalac nem büdös.. :) nekem is három van, de nincsen semmi szag. Ketrecben kell tartani, nem terráriumban, és semmiképpen nem lehet kisebb a ketrece, mint egy nyúlnak. Valóban a két darab a minimum létszám, amire szükség van az ő esetükben. Jah, és aki állatot akar tartani annak nem hinném, hogy előny, hogy "rövidebb ideig él"...A malacok is élhetnek 6-8 évet, nem egy ilyenről tudok! Nem mindegy, hogy hogy tartod..
2012. febr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az egy nagy baromság hogy a tengeri malacokat minimum párosan kell tartani.

Nekem volt egy tengeri malacok, Pudu volt a neve. Hosszú szőrű malac volt. Nagyon szeretett engem, puszilgatott követett mindenhova sírt ha nem voltam vele. Aztán én is olvastam egy ilyen szarságot hogy társas lények és jobb ha nem egyedül vannak, ezért vettünk neki egy lány barátot(mind a kettő lány) aztán Pudu malacom kezdett eltávolodni tőlem mert gondolom azt hitte azért vettem egy másik malacot mert nem szerettem őt. Egy pár hétig ez ment aztán meghalt Pudu. Lehet h mások másképp gondolnák de szerintem a szomorúságba halt bele. Pedig ugyanúgy foglalkoztam vele. Utána a második tengerimalacomnak akit Pudu mellé vettem, neve Bandita, vettem mellé egy fiút. Lettek kicsi malacaik meg minden. De sosem tudtam őket annyira szeretni mint pudut és azt vettem észre h ha a malacok többen vannak, akkor a gazdához kötődnek, de nem annyira mintha egyedül lennének. Szóval szték sokkal jobb ha egyedül vannak és sokat foglalkozunk velük. Végülis ha egyszer veszel egy állatot nem azért veszed hogy ott porosodjon és néha néha adsz neki kaját meg vizet és annyi.

Én most fogok kapni egy új malacot négy öt év után végre készen állok hogy vegyek egyet magamnak. Ezért is kerestem rá nézem hogy melyik a jobb a nyuszi vagy a malac mert dilemmázok hogy melyiket vegyem. De nekem ez a véleményem 🤗

2019. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!