Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehetett a kis degummal?

Mi lehetett a kis degummal?

Figyelt kérdés

ami tudni kell, hogy ő fiú, nem olyan régen vettük, és mellé egy lányt, ő kicsivel nagyobb.

napok óta megfigyeltem hogy a fiú annak ellenére hogy ő a kisebb ahányszor kaját adtam nekik, beállt a tál közepébe, és nem engedte enni a kislányt. ezért már azt is csináltam hogy több kis tálba tettem kaját nekik.

meg 2 itatót is, épp ezért.ettek rendesen, nem volt velük semmi. szombat délután még játszottam velük, ma (vasárnap) délután mire hazaértem a kisfiú feküdt, ki volt hűlve.csont-és bőr volt, biztos voltam vele, hogy meghalt, anya mondta hogy hallotta hogy verekedtek, de sokszor szoktak, kb fél óránkénk tuti, vagy ha csak játszanak, akkor is adnak ki hangot, szóval nem is nézte meg hogy mivan velük.

szóval már vittem ki szegényt, hogy eltemetem, vagy valami mikor megfogtam erősebben az egyik lábát, és erre ő enyhén felemelte a fejét. azt hittem hogy az utolsó kis izmok rángatóznak, de aztán simogattuk, és észrevettem hogy él szegényke, de mégcsak nem is pislogott, szóval tényleg mint egy halott.

mi lehet vele, hogy 1 nap alatt ennyire lefogyott? ha nem vagyok itthon több kaját adok nekik, de szüleim is szoktak neki bedobni kaját. kajával nemhiszem hogy van gond, mert kimondott degu kaja, és a másiknak sincs baja tőle.

szóval szegény totál ki volt hűlve, melegítgettük, hátha észheztér. és kb mint a filmekbe, óráról órára jobban lett, pedig szó szerint úgy nyomtuk a szájába a kaját, meg a vízet, de észheztért, azóta is egyfolytában eszik, iszik.


még mindig nem értem miről lehetett ez...? szerintetek? volt már valakivel így?


2012. jan. 1. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem lehet h inkább 2 hímet vettél? Azok verekedhetnek folyamatosan, és lehet teljesen kimerült vagy lett valami sérülése amiatt volt olyan élettelen... lehet jobb lenne 2 külön kalitkába tenni őket, max. egymás mellé tolni h lássák egymást ....
2012. jan. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
nem nem tuti fiú lány- direkt más boltba vettük öket, hogy lehessenek kicsik, és ne legyenek tesók:) már kiderült mi lett vele. unokahugom adott neki egy falat csokit :( valószínű ettől lehetett, rendesen utánaolvastam és ugyanolyan tünetek lehetnek, mint az embernél,, szóval tuti :( legközelebb jobban figyelek, és most elég jól van, sokat eszik:) köszönöm a választ
2012. jan. 2. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!