Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacomnak már...

A tengerimalacomnak már többféle tápot adtam, de nem eszi. Milyet adjak akkor neki?

Figyelt kérdés
Répát kap minden nap, bár lehet kicsit unalmas neki, de nem értem, hogy a tápot miért nem eszi. Egy kicsi tengerimalacom van és szinte sose fogy el a tálból a táp.
2012. jan. 4. 08:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az étvágyát leginkább egy azonos nemű társ tudná megnövelni, akkor sokkal jobb étvággyal enne. Legjobb tápmárka a Versele Laga, nálunk ebből is a Cavia Complete és a Cavia Nature a kedvencek.

Remélem szénát is adsz neki, az az alaptápláléka, abból mindig kell, hogy legyen előtte! És a tévhittel ellentétben itatóra is szüksége van, nálam a 4 malac napi egy deci vizet megiszik.

2012. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
igen az van mindig. amikor volt tengerimalac társa akkor sem evett többet
2012. jan. 4. 08:39
 3/15 anonim ***** válasza:
a tmalac főleg szárított füvet eszik. amit boltban megkapsz.
2012. jan. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A szénának nagyon fontos szerepe van a tengerimalac táplálkozásában, egyensúlyban tartva az emésztést és koptatva a fogakat, ezért állandóan legyen előtte, hogy a nap bármely órájában hozzájusson.

Bármilyen összetételű tápot is fogyaszt a tengerimalac, egészsége megőrzése végett mindig szükséges a naponta adagolt, friss széna.

2012. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
jajj, közben elfelejtettem írni, hogy amikor kinyitjuk a hűtőajtót vagy eszünk vagy zacskót bontunk akkor elkezd visítani..
2012. jan. 4. 08:55
 6/15 anonim ***** válasza:
a miénk csak répát, uborkát, paradicsomot és salátalevelet evett, és hat évig élt. semmi tápot nem kapott.
2012. jan. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
meg igen, szénát :)
2012. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
írtam már, hogy van széna! A tápot nem eszi!
2012. jan. 4. 09:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Igaza van az első válaszolónak. Ha lenne társa jobb lenne az étvágya, az egészsége, a kedve és kevésbé válogatna. A Versele-Laga Cavia és a Vitakraft EMOTION (csak ez a fajtája) elfogadható minőségű jelenleg hazánkban. Én csak ezekből adnék neki (nálam Versele-Laga Naturet és Completeot kapnak keverve). Semmiképp ne adj neki szotyis és kukoricás tápot mert az egészségtelen és eseténként baleset veszélyes is. (beszorul a fogába, kiszúrja a beleit, letörik a foga tőle...) Reggel egy-egy karika vagy szelet zölséget adjál neki majd délután (este) szintén egy-egy karikát vagy szeletet. Este pedig tápot kapjon. Ha midig ugyan abban az időben eteted nem lesz olyan érzékeny a hűtőajtó nyitásra mert megtanulja a rendet. Főleg ha etetés előtt egy hangot hall pl tányérkája koccogtatását és akkor tudni fogja, hogy most Neki lesz kaja. Az én malacaim ezt pár hét alatt megtanulták és már csak akkor kérnek kaját ha hallják a hangot vagy etetési idő van.

Sokkal változatosabban adj neki zöldséget: paprika, paradicsom, répa (fehér is), sütőtök, cékla, zeller, petrezselyem, alma, körte, cseresznye, nyáron friss fű, lóhere, pitypang szára és virága, narancs,mandarin, barack, banán, kukocia zöldje vagy haja, ültess neki zabfűvet, kukoricát (10 centisen már megeszik)

Amit NE adj mert TILOS: krumpli, saláta, hagyma, retek, magvakra sincs szüksége nem magevő!

2012. jan. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem baj,ha nem eszi a tápot.A tengerimalac nem magevő.Ha eszik szénát meg zöldségeket,akkor semmi gond :) A magoktól amúgy is hízik,mi sem adunk sokat a malackáknak belőle.
2012. jan. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!