Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért nyüszög állandóan a degum?

Miért nyüszög állandóan a degum?

Figyelt kérdés
Megvan neki minden nagy akvárium,ennivaló,víz,meg minden ami kell és mégis mindig nyüszög!? Mi lehet a baja? Talán az hogy egyedül van és unatkozik ?
2012. jan. 4. 12:52
 1/6 Andi Luca válasza:

Sajnos a deguk nem bírják túlságosan az egyedüllétet, nagyon szociális, és társas lények. Nem az unatkozás miatt nyüszög, hanem mert magányos. Hörcsöggel, és tengerimalaccal ellentétben nagyon nem ajánlatos egyedül tartani őket!

Ha szereted őt, vegyél neki egy egykorú társat. Csak mert ha az egyik elpusztul, megint depis lesz az egyedüli.

Remélem segítettem!

2012. jan. 6. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Andi Luca válasza:
Ja, egyébként nagyon szaporák, ha nem szeretnél állandóan kis degu gazdik után kajtatni, vele egynemű társat válassz neki! (ne lepődj meg, ha a hímek így is próbálkoznak egymással, természetes) :)
2012. jan. 6. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi Szépen,sokat segítettél.:)
2012. jan. 7. 14:03
 4/6 anonim válasza:
Sziasztok! Ha már a egyedüllétről van szó akkor mi lenne neki a legjobb lakótárs?? Pl: Teknős vagy egy másik Degu??
2012. jan. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem volt degum, ha egyedül tartod az is elég ha te többször játszassz vele egy nap. Hím nemű mellé nem szabad hím neműt venni, mivel folyamatosan harcolnának, ennek sokszor halálos vége van.Nőstény az ajánlatos, de azzal meg szaporodik. :D
2012. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tudom hogy régi kérdés de degut nem tartunk akváriumban semmi esetben sem. nagy KETREC kell nekik, az enyémeknek 150 cm magas 60cm széles és 60cm mély ketrecük van ez a megfelelő számukra.
2020. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!