Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az egyik tengerimalacom elég...

Az egyik tengerimalacom elég sovány a másik viszont jó súlyban van. A sovány nem szereti a magot, eszik de nem sokat, ezért sokfélét kipróbáltunk de csak a másik hízik tőle. Mivel lehetne kicsit felhízlalni? (ha ez számít 2 kislány van együtt)

Figyelt kérdés
2009. máj. 23. 07:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is: mennyi idős a malac, amelyik nem eszik? És mennyi gramm? Le kellene mérni pontosan! A normális 800 és 1000 gramm között van kifejlett nőstény malacnál. Ha ennél kevesebb, akkor valami betegsége lehet és azonnal orvoshoz kellene vinni. Nagyon gyorsan le tudnak fogyni, ami halált is okozhat.

Lehet, hogy a fogaival van valami baj és azért nem eszik. De ezt így láthatatlanba nem lehet megmondani. Esetleg adj neki uborkát, zöldésgzöldjét, tiszta friss füvet. Ezeket nagyon szeretik. Ha ezeket sem eszi, akkor tényleg baj lehet!

2009. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon csatlakozom az előttem szólóhoz: mióta nem eszik a malac? Ha túlnő a foga, első és hátsó is, ami nem látszik, fáj neki a rágás, nem tud enni, először csak a keményet,magot, később már semmit, és éhenhal. Adj neki répát, ha azt eszi, az jó, mert akkor tud rágni. Ha nem, vidd orvoshoz. Az első fogát könnyen le tudják rövidíteni, a hátsót nem.
2009. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

834 gramm és az ubit meg a répát szívesen rágcsálja.

2009. máj. 23. 14:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Akkor az még nem vészes, nekem is volt már karcsú malacom. Mérd legalább hetente, hogy nem fogy-e. Nem lehet, hogy a másik agresszívabb és eleszi előle a kaját?
2009. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszike akkor megnyugodtam.

Már én is gondoltam rá, de amikor kaját kapnak a mind a ketten odaférnek, csak a soványabb inkább szimatol és nem eszik.

2009. máj. 24. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!