Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit tegyek? Ha a hörcsögöm...

Mit tegyek? Ha a hörcsögöm szült Hogyan gondozzam a kicsiket, és az anyát Etetés Takarítás stb .

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 21:36
 1/5 Depeche válasza:
Szerintem nagyon ne fogdosd a kishörcsögöket.Az anyjuk megérzi az idegen dolgot rajtuk és már nem is fog velük törödni.Meg egy két napig hagyd az akvárium takarítását.Sok forgácsot rakjál be az akváriumba,persze ne túl sokat,mert kimászik a nőstény hörcsög. A forgácsokból csinál majd új fészket.A himet ted kis időre külön.
2012. jan. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából ne nagyon piszkáljátok azt a helyet ahol vannak a kicsik,az anyuka már bisztos kialakított nekik egy kis helyet. A legjobb ha hagyod,hogy az anyjuk etesse őket,és próbáljatok nem hozzáérni a kicsikhez. Takarításnál pedig hagyjátok ki azt a helyet ahol a picik vannak egy kupaccban. Majd szépen megnőlnek elég hamar :) Nekem 5 hörcsög született,és az anyukára bíztuk a gondozást,mi csak sok kaját tettünk be hozzájuk :) A hímet célszerű addig külön terráriumba tenni,nehogy kárt tegyen a picikben. Sok szerencsét! ;)
2012. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat ! :)
2012. jan. 6. 23:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem pár hónapja szült a hörcsögöm 8 picinek adott életet. Azóta a kicsik már 3 hónaposak, az anyuka pedig 5 hónapos.

Én úgy csináltam, hogy 2 hétig hozzá se nyúltam a ketrechez, az első hétben meg még csak be se néztem a picikhez. Több mint 2 hét után mertem kitakarítani a ketrecet normálisan. És amikor megszült az anyahöri onnantól fogva minden nap adtam neki sajtot, tejfölt, csirkehusit, főtt tojást...stb. és sokkal több kaját is. Így minden jól is ment és szépen gondjukat viselte a piciknek és vigyázott rájuk!

2012. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Milyen fajta hörcsög?

Amúgy, a hörcsög nem szül, hanem fial, és nem akváriumban, hanem terráriumban tartják. :)

Én a dzsungáriai törpehörcsögeimet nem választottam szét, mikor fialt, mert sok helyen úgy olvastam, hogy ez az egyik legnyugodtabb hörcsögfajta. A felnőttek soha nem bántottak egyetlen kicsit sem. Én úgy takarítottam ki őket, hogy a nagyokat kivettem és befőttesüvegbe raktam, a kicsiket meg óvatosan egy nagyobb pohárba kanalaztam. Miután kitakarítottam a terráriumot, visszatettem a kicsiket ugyanoda, és csak utána a nagyokat. Az enyéim nagyon szelídek voltak, szóval nem zavarta őket, hogy nézegetem a kicsiket, vagy nem, de persze azért nem piszkáltam őket.

2012. jan. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!