Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyuszkó szobatisztán?!

Törpenyuszkó szobatisztán?!

Figyelt kérdés
Törpenyuszkó tartók! A kérdésem a következő lenne, a törpenyuszim körülbelül 8 hónapos.Szegényke sántít az egyik lábára, ezért eddig nagyon el volt kényeztetve.Orvosnál voltam vele a lába miatt, vele született rendellenesség. De a kérdésem az lenne, hogy így 8 hónaposan is rá tudom-e szoktatni a szobatisztaságra,illetve a "nyuszi wc-re",és hogyan? köszönöm előre is a válaszokat!
2012. jan. 9. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha sokat tanítgatod, biztosan rá tudod szoktatni, szerintem úgy lehetne rászoktatni, hogy amikor éppen a dolgát végezné, mielőtt még kijön belőle, gyorsan rárakod a nyuszi-wc-re. Utána, ha ott végzett, adj neki valami jutalomfalatot. Egy idő után tudni fogja, hogy oda menjen, ha kell. ;)
2012. jan. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 8 hónaposan már késő, de biztos van nálam tapasztaltabb nyulas is, aki ehhez jobban ért.

Nálunk ez úgy működött, h mikor meghoztam, betettem a ketrecbe (1-2 napig ki sem engedtem azért, h szokja a helyet, és ne egyből érje annyi hatás), és elkezdtem figyelni, h melyik sarkot választja ki magának, ahol a legtöbb bogyó és pisi volt ezalatt, oda került utána a nyúl wc. Alom (forgács) csak a nyúlwcben van, sehol máshol a ketiben (gondolom emiatt is oda végzi a dolgát, mert be tudja azonosítani, h a pisi csak odavaló).

Bogyózni szokott a ketrecben máshol is, de kint se pisi, se bogyó nincs. Illetve olyan szokott előfordulni, hogy ha nagyon sok ideig van kint, és már nem bírja tartani, akkor elejt 1-2 bogyót (sajna nem tudom úgy megoldani a "futtatást", h vissza tudjon mászni a ketrecbe magától).

Ezen kívül még eleinte volt olyan, h felmászott az ágyamra, és odapisilt (pedig nőstény nyuszi), azóta nem jöhet fel, de ha egyszer- egyszer mégis sikerül neki, akkor sem piszkít már oda.

Remélem, ezzel tudtam vmit segíteni.

Ajánlom még a torpenyul.hu fórumát, ahol egy regisztráció után tudsz kérdezni ezzel kapcsolatban. Ott nagyon sok tapasztalt nyulas, sőt még tenyésztő is van, szóval egészen biztosan hasznos válaszokat fogsz kapni.

2012. jan. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Én is attól tartok,hogy már elkéstünk vele.. bár igazából annyira nem vészes,tehát egy két bogyót elejt amikor kint van, a pisi az ami rosszabb, mert sajnos egy ideig még tartja magát,de aztán nem megy vissza a ketrecbe,hanem az ágyra pisil.. mostmár van neki külön takaró, mert azért nem akarom,hogy az ágyruhát minden nap cserélni kelljen amikor kint van a nyuszi.. :) de egyébként annyira imádnivaló.. :)
2012. jan. 11. 10:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!