Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla mennyire hangos...

Csincsilla mennyire hangos rágcsáló, mit kell tudni róla?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a nyuszi kaparj a rácsot, a tengerimalacok sipítoznak, a mongol futóegereknek nyikorog a futókerekük. :D Engem ez mind nem zavar, de van egy párom, akit igen, ezért érdekelne, mielőtt bevállalnánk egy kisállatot, hogy mikkel jár a dolog.


És kiket kérdezzek meg, ha nem olyanokat, akiknek van ilyen kisállatuk?!


Előre is köszönöm.


2012. jan. 11. 15:00
 1/6 anonim ***** válasza:

5 éves tapasztalatom van velük.


NAGYON hangosak. Malaccal és nyuszival szintén, tehát azt tudom mondani, hogy őket szorozd fel 10-zel, aztán emeld négyzetre, és kb. megkaptad a csincsillát. :)

Ráadásul a csinek éjjeli állatok. Ez konkrétan azt jelenti, hogy ha egy szobában van az ágy a ketreccel, akkor nem lehet aludni. (Évek alatt megszokható.)


Nagyon hangosan rágnak, jóformán folyamatosan, hogy a foguk kopjon. Ugrálnak, kergetőznek, makognak és sípolnak. Mivel úgy közlekednek, hogy nekifutásból felugranak a falra és onnan rugaszkodnak tovább, ezt a ketrecben is művelik, a ketrec pedig hangosan zörög meg peng ilyenkor.


Nekünk annyira sikerült átszoktatni őket nappali életre, hogy kb. éjfélig éberek, 1 órára lenyugszanak aztán jó esetben (mondjuk 7 estéből 4-szer) van pár óra csend, és mikor legközelebb felébrednek, már elég mélyen alszunk.

Hajnalban, világosodáskor elalszanak, és kb. délután 4-5 körül ébrednek.

Valamennyire idomultak az életmódhoz, de teljesen nem fognak nappalivá válni.

Napi szinten minimum egy óra szobai futkározást igényelnek, hiszen óriási a mozgásigényük. Az emésztésük kényes, etetésük tenyésztáppal az ideális (tenyésztőktől beszerezhető, kicsit nehéz hozzájutni, cserébe töredéke az ára a bolti tápoknak, és tökéletesen megfelel nekik), és szénával. Kell legyen vizük, és fürdőhomokjuk is.


A kezdet nagyon drága, mert nagy ketrecre van szükségük. Kb. 1m*80cm*120cm a minimum, amiben lehet tartani, ráadásul egyet nem jó, mert nagyon magányos. Két egyneműt a legjobb, mert a szaporulattal nagyon nehéz mit kezdeni, ráadásul a nőstény nem gondozhat folyamatosan utódokat, vagyis kell pótketrec is, ha különneműek, és a kicsiket is el kell választani, szóval a családalapítás minimum 2-3 ketrecet jelent!

Egyneműeket kiválóan lehet együtt tartani, fontos, hogy kiskorukban kerüljenek össze, esetleg egynemű tesók legyenek, ők garantáltan egy életen át boldog társai egymásnak.

2012. jan. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még pár dolog:

Egyébként tündéri és nagyon okos kisállatok.

Orvosi költségeik, ha betegség és baleset nélkül megússzátok, nullával egyenlők, sem oltás, sem más nem kell nekik.

A kaja kilója olyan 300 forint, ha sikerül a tenyésztápot beszerezni, ez kb. egy csincsilla egyhavi adagja. A széna pár száz forint szintén, csak megbízhatót szabad venni, kisállatboltban, nehogy permetezett, piszkos, olajos stb. kerüljön eléjük.

A fürdőhomok szintén nem drága, összesen kb. két ezres havonta az ellátásuk.

Ha mégis orvosra szorultok, akkor viszont drasztikusan megugrik az összeg, és sajnos a legtöbb állatorvos nem ért hozzájuk. :(

2012. jan. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem volt hangos. Azt nem szerettem benne,hogy mindig megoldotta, hogy a homokot ki szorja!:D
2012. jan. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha egyet tartottál, akkor nem csoda, mit csináljon egyedül? De az kegyetlenség, ők társas lények!
2012. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hát az enyém is egyedül van 2 éve, és ha az ember foglakozik vele és lát is gyakran semmi baja nem lesz..nem lesz se depis semmi
2012. márc. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó,

ezt csak azért gondolod, mert nem láttál még két csincsillát, akik együtt vannak tartva.

Persze, LEHET életben tartani egyedül is, de nem érzi jól magát, hacsak nem foglalkozol vele mondjuk napi szinten 12 órát, de még akkor is... ők családokban, kolóniákban élnek, egyszerűen szükségük van a fajtársakra!

2012. márc. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!