Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » S. Ű. R. G. Ő. S.! Patkánnyal...

S. Ű. R. G. Ő. S.! Patkánnyal itathatok meleg kamilla teát?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre, hogy szegény Patkánykám megfázott, tüsszög :-(


Ráadásul a szemei is kicsit piszkosak, kamilla teával megtisztítom őket... de szegényem tüsszög, tehát meg van fázva. Meleg kamilla teát itathatok vele? Vagy meg se próbáljam?



2012. jan. 15. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem rendbejön magától is, a szemeit tisztítsd ki, az elég lesz.
2012. jan. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nem értik meg, ami nekik jó az nem feltétlen való az állatnak.
2012. jan. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

mr.flash: köszönöm szépen!

ezio_auditore: én nem ragaszkodtam 100%-ig ahhoz, hogy ezt megitassam vele, nem is merült fel bennem az, hogy ami nekünk jó, az neki is jó! Nagyon szeretem őt, az én kis Patkányomat, nem akarok neki rosszat, ezért kérdeztelek titeket!


Azért kérdezem itt továbbá, mert a neten nem találok (Google) olyan rendszeres infót, ami kell nekem.


Szerintetek tényleg magától rendbe jön? Mármint a megfázást illetően...

2012. jan. 15. 13:18
 4/10 Platypus ***** válasza:
A patkányok nem nagyon szoktak megfázni. Viszont van egy súlyos és gyakori tüdőbetegségük, a mikoplazma, aminek pont olyanok a tünetei. A kamillatea legfeljebb arra jó, hogy hasmenést okozzon neki. Ha a mikoplazmát nem kezelik, hamar elviszi az állatod.
2012. jan. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gyorsan utánanézek a neten :/
2012. jan. 15. 13:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Az hogy nézed a neten mi lehet a baja semmit nem segít. Ha fontos neked akkor vidd el állatorvoshoz. Te nem vagy az és attól hogy egy tünet leírása illik rá még nem biztos hogy az a baja. Nagyon sok minden lehet. Meleg kamilla tea nem segít.
2012. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, de javítsatok ki ha nem, hogy patkánynak eleve nem szabad teát adni, mert rosszul emészti.
2012. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Holnap vidd el orvoshoz.
2012. jan. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kittay ***** válasza:
A tea bélrákot okozhat nekik. Én nem itatnám meg vele.
2012. ápr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A patkánynak nyugodtan lehet adni kamillateát! Ugyanúgy gyulladáscsökkentő nála is, mint az embernél. A kamilla hatóanyagának túladagolásából származó mellékhatás orvosilag nem ismert. Sima teát viszont NEM szabad adni a koffein (tein) tartalma miatt.


"Az emberek nem értik meg, ami nekik jó az nem feltétlen való az állatnak."


A fenti mondat teljesen igaz, más és más az állatok és az emberek emésztőrendszere, immunrendszere. Az a táplálék, ami az embernek jó, esetleg emészthetetlen vagy mérgező is lehet egy bizonyos állat számára. A gyógyszerek esetében azt sem szabad elfelejteni, hogy egy patkány súlyának több százszorosa egy ember, így egy esetleg egyébként megfelelő gyógyszer adagolása is lehetetlen vállalkozás lenne.


Egyébként hogy vészelte át a patti a "megfázást"?

2012. máj. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!