Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Újszülött nyulat hogyan etessek?

Újszülött nyulat hogyan etessek?

Figyelt kérdés
Frissen és váratlanul született 2 kis nyuszink, sajnos az anya nem akarja megszoptatni, egyszerűen elmegy a kicsik mellől. Hogyan tudnám megetetni, illetve mivel? A kismacskáknál bevett fecskendő-tehéntej megfelelő?
2012. jan. 17. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A nyúl naponta 1x eteti a kölykeit, azt is éjjel, de ez bőven elég is nekik, viszont ha piszkálod őket otthagyhatja őket végleg.
2012. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Az elsőnek:


Sajnos végleg otthagyta már az elején, agyon akarta taposni őket. Nagyon agresszívan reagált a kicsikre. Ha naponta egyszer tehéntejet adok nekik, akkor megmaradhatnak?

2012. jan. 17. 12:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos el fognak pusztulni, tehéntejet ne adj nekik, csak felfúvódnak tőle és még többet szenvednek, inkább intézzétek el őket gyorsan, tudom hogy szarul hangzik de ha elpusztulnak akkor legalább gyorsan, ne szenvedjenek. Biztosan eldobta a kölyköket amúgy, vagy csak megijedhetett valamitől?
2012. jan. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Neki írj, ő tenyésztő és segíteni fog, hogy mivel etesd!


[link]


Amúgy milyen a picik hasa dagadt vagy redős rajta nagyon a bőr?

2012. jan. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak nyulaim, igaz tenyésztő nem vagyok, próbálkoztam sok mindennel mikor eldobta az anya a kölyköket, de tapasztalatból mondom hogy nem fognak megmaradni. Mindenesetre sok sikert hozzá, hátha összejön, viszont akkor kérném én is a módszert. :)
2012. jan. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehéntej nem nyúlnak való, azzal nem segítesz semmit. Amúgy meg a nyúl tényleg csak naponta 1x eteti a kicsiket, a nap többi részében még csak nem is megy a közelükbe! Ez így megy a természetben is! A szoptatás maga sem tovább 10-15 percnél. Szóval vedd figyelembe azt is, hogy talán eteti őket, csak te épp nem látod, mert pl éjjel teszi, vagy amikor nem vagy otthon.

A nyúl minden nap ugyanabban az időpontban szoptat!

2012. jan. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

az egyik pocija pufi, kevésbé redős a bőr, a másiknak nem de ott redős.


Esetleg járható út, hogy amíg esznek, addig valahogy lefogjuk a mamát (persze óvatosan) hogy ne rúgja meg a kicsiket?

2012. jan. 17. 13:02
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem is az a legnagyobb baj, hogy elmegy mellőle, hanem ha a közelükbe megy, akkor is támadja őket :S
2012. jan. 17. 13:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez a lefogós módszer lehet hogy működhet, egy próbát megér, de az első ellésnél gyakran előfordul ez, illetve vannak olyan nyulak is amik állandóan ezt csinálják, nem is lehet őket szaporítani pont emiatt. Amúgy milyen fajta, mert nekem kevésnek tűnik a 2 kölyök.
2012. jan. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet őket táplálni, de én úgy tudom, hogy kecsketejjel. De nem vagyok benne 100%-osan biztos, ezért írj rá facebook-on a tenyésztőre (Barbinak hívják).

Egyébként ha a bőr kisimult a pocakukon, akkor ettek a kicsik :)

2012. jan. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!