Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért csipognak a deguim?

Miért csipognak a deguim?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy: van 2 kislány degum (7-8 hetesek, pontosan nem tudom). 1 hete vannak nálam és az első pár napba még csak akkor halkan csipogtak egymásnak. De mostanra meg tök sokszor elkezd az egyik hangosan, hosszabban csipogni (már olyan mint ha sikítana) akkor is ha az egyik ül a kisházba a másik pedig kerekezik... Miért csinálják ezt? Nem vagyok egy nagy deguszakértő. Aggódom, hogy ez valami bajt fejez ki.. Segítsetek légyszi!
2012. jan. 17. 17:30
 1/6 anonim válasza:
Csak beszélgetnek, nyugodj meg semmi bajuk.
2012. jan. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ehhez hallani kéne a hangot. A sorozatos "csipp"-el például veszélyt jeleznek, ami bármitől lehet. Ha megijed valamitől, akkor akár percekig veszélyt jelezhet. Eleinte nekem is sok mindentől megijedtek (pl. valami váratlan hang). Ha viszont összefüggő "csipcsipcsip" csicsergést hallassz, akkor beszélgetnek.
2012. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csicseregni szoktak, de szerintem akkor valamitől megijedtek... Az nem baj ha kicsi a hely vagy nem érzik jól magukat?? Kb magassága 50-60 centis szélességre meg olyan 40.. A ketrec tetejébe van egy kisház fel van fogatva és létrán fel bír am menni... Meg van 1 szint az oldalába...
2012. jan. 18. 20:41
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehetne nagyobb is, de nemrossz. A berendezés szerintem még többet számít, hogy legyen bent nekik elég "játék" amivel lefoglalhatják magukat, meg valami olyan is, amit rágcsálhatnak. Ez szerintem többet számít, mint a hely mérete. Meg aztán az a legjobb, ha hetente egyszer legalább kiengeded kicsit szaladgálni őket a szobádban. Azzal elég jól levezetik a mozgásigényüket. Csak nagyon kell vigyázni például az elektromos kábelekre :)
2012. jan. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ha csicseregnek az azt jelenti hogy jól érzik magukat.:) Nekem is van 2 degum és szokták ezt csinálni.:)
2012. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
amíg csicseregnek addig jó. amikor az én deguim megijednek akkor szoktak visítani de ha bemegyek hozzájuk abba szokták hagyni. ketrecbe rakhatsz függőágyat az enyémek azt is szeretik és olyan mintha még egy szint lenne. :)
2013. nov. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!