Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacnak nemszabad...

A tengerimalacnak nemszabad salátát adni?

Figyelt kérdés
én adtam neki mert nagyon szereti fog vele vaalmi torténni ?
2012. jan. 19. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha egyszer adsz nem katasztrófa, de tudtommal nem szabad túlzásba vinni. Rendszeresen ne etesd vele.
2012. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2012. jan. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad nekik adni, mert nagyon sok méreganyagot képes magába raktározni, amit egy csap alatti mosással nem tudsz leszedni. Nekünk sem tesz jó, csak káros, de a tengerimalacok számára egyetlen rossz saláta is az életébe kerülhet. Én nem kockáztatnék! Nagyon-nagyon-nagyon sokan tévedésből (és az utána nézés teljes hiánya miatt) azt hiszik lehet nekik adni, de nem így van, TILOS.

Egyetlen kivétel van ha te magad termeszted vagy bio-boltban veszed. De teljesen felesleges az étrendjükbe.

U.I.: Tényleg használhatnád a keresőt kiírás előtt azért van.

2012. jan. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
OKé oké koszi a válaszokat bocsánat hogy megmertem kérdeznii ..
2012. jan. 20. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdezz csak meg mindig mait akarsz.


azért vagyunk.


Ne adj neki rendszeresen. Elvileg nem tesz neki jót...


Gyakorlatilag meg ha nem mindennap adsz nekik nem fog nekik ártani. Imádják..:)

2012. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Norina86 ***** válasza:
Valószínűleg tényleg imádnák, de nem szabad, főleg télen, mert a saláta olyan, hogy a rá került vegyszert vízzel nem lehet kimosni és akár egy evésre való is mérgező lehet. Zöldséget is érdemes hazait piacról venni, mint spanyol meg más importot nagy áruházból, főleg télen, mert akármivel kezelhetik, hogy jól nézzen ki. Ha 24 óra alatt nem lett semmi baja, akkor nem lesz.
2012. jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát az én tengerimalacom a salátát szereti legjobban... Egy hét alatt megeszik két kis fej salátát. Fél éve így él, és semmi baja, szerintem adjál neki nyugodtan, de az is lehet hogy a tied nem fogja szeretni. Ki kell próbálni. Ennyi. :D
2012. jan. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Az én tengerimalacom már 2 éve eszi (persze nem minden nap) de SEMMI baja nincsen tőle...Az állatkereskedésben megkérdeztük a salátáról és megmutatta h Ő is mennyit és hogyan ad neki.Azt mondta h alaposan meg kell mosni és ehetik..Bocsi ha kicsit bonyin fogalmaztam :)
2012. jan. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Norina86 ***** válasza:

Utolsó kommentelőnek: mivel az állatkereskedésekben nem érdekli őket vagy nem tudják, hogy 5 hetes kortól ivarérettek a malacok, és a lány malackák kölyökként belehalhatnak pár hónaposan a szülésbe, szerintem nem ők a leghozzáértőbbek.

Egyszerűen elég utánaolvasni a neten, hogy a salátából nem mosható ki a vegyszer. Ha nem is halt meg a malacod, azért terheled a máját elég rendesen. Ha te magad a kertben termeszed a bio salátát, azzal nincs semmi gond. A malackák szeretik a mézes dolgokat is és a kukoricát, mégsem szabad nekik adni.

A google-be ha tengerimalac szót beírod, az első találat egy nagyon jó oldalt dob ki, amit hozzáértő ír. Ott lehet olvasni a malackák helyes tartásáról, változatos étrendjéről.

2012. jan. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Köszi :) Amúgy nevelőapám szokott hozni nekik bio salit,mostanában azt eszik :)
2012. jan. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!