Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsögöm...

Dzsungáriai törpehörcsögöm van. Kb olyan 3/4 éves lehet, és a szemén azt vettem észre, hogy ilyen fehérebb kör van. Tehát ott, ahol azelőtt neki fekete volt, most ilyen világos szürkés. Mindkét szemén van, de az egyiken nagyobb. Ez mi? Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
2012. jan. 20. 15:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hályog lehet, az öregebb példányoknál ez általában gyakoribb. De ne nagyon számits gyógyulásra, sem további évekre, mivel a hörcsögök általában legfeljebb 4 évig élnek.:(
2012. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Pár nappal (kb 3) ezelőtt veszekedett a másik hörimmel. Ugyan mind2 lány. Próbáltam azt is, hogy lát-e. Látott... Akkor most még nem olyan szörnyű neki, vagy mi? Tegnap este pl nagyobb volt a kör a szemén mint most.
2012. jan. 20. 16:20
 3/12 A kérdező kommentje:
Anyám azzal ijesztget itt engem, hogy megveszett. Bár ő nem szereti az állatokat (és szerintem nem is ért hozzájuk)
2012. jan. 20. 16:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem veszett!!...(hacsak nem habzik a szája és rágja a rácsot, nem viselkedik furcsán)...Nekem is volt dzsungáriaim, de ilyenje nem volt. Volt mondjuk egy kicsi fehér pont a szemén..De azt hittem a tiédé hályog, bocsi, akkor tévedtem, persze lehet, hogy még nincs kifejlődve teljesen.
2012. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
mármint a hályog...
2012. jan. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig hályog lesz valószínűleg. Este azért volt nagyobb, mert kitágult a pupillája. Nem lehet vele semmit csinálni, de eléldegélhet vele még egy darabig, nem életveszélyes dolog.
2012. jan. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt írta valaki, hogy a hörcsögök3-4 évig élnek.A dzsungáriai csak 1-2 évig, sajnos.
2012. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
ez hülyeség, több idejig is elér a dzsungi
2012. jan. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát ami fura lehet, az az volt, hogy előző napokban éjszaka nagyon megtépte a gyerekét (aki mellesleg már felnőtt) de úgy, hogy szegény fenekénél jó véres lett, meg a hasánál is. Szőrt is kitéphetett belőle egy jó adagot. Rácuppant, alig lehetett őket elválasztani. De a szája nem habzott.

Amúgy köszönöm a válaszokat, némileg megnyugtattatok :)

2012. jan. 20. 21:20
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
egyébként két egy nemű hörcsögöt szigorúan nem szabad egybe tartani, és két különbözőt is csak akkor, ha még kis korban. szal ha nem akarod hogy veszekedjenek, szedd szét őket...
2012. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!