Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulaknak vannak érzéseik?

A nyulaknak vannak érzéseik?

Figyelt kérdés
Szorgalmit csinálok a nyulakról, és ezt szeretném beletenni.
2012. jan. 22. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőlük.

Egyébként pont annyi, mint bármelyik ösztönökkel működő állatnak.

2012. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Épp ezt akartam írni. Ösztöneik biztosan vannak.
2012. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden élőlénynek vannak érzései.
2012. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy vannak!! Ma kivettem az egyiket a ketrecéből ő meg visszaugrott megijedt és irtóra megsértődött....ha nem megyek ki hozzájuk pár napig akkor úgy várnak mint ha 1 éve nem láttak volna!! :))
2012. jan. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 22. 18:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Naná, hogy vannak! Nagyon szeretetigényesek. Az én nyuszim, ha leülök hozzá a földre, rögtön odajön hozzám, és a kezembe dugja a fejét simogatásért.

Ha utazunk valahova (akár állatorvoshoz megyünk, akár pár napot a párom szüleinél töltünk, és ő is jön velünk) hazaérkezés után 1-2 óráig teljesen meg van sértődve. Normál körülmények között mindig odajön, ha hívom, ilyenkor inkább el is fordul. Még a kaját se fogadja el, pedig nagy haspók. Aztán amikor már jön a hívásra, akkor tudom, hogy megbocsájtott, és túltette magát a dolgon :)

2012. jan. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden állatnak vannak érzései. A különbség csak annyi, hogy néhány állat úgy fejezi ki őket, ami az emberi érzésekhez leginkább hasonlít, így őket intelligensebbnek is tartjuk. A nyulak kevésbé látványosan "éreznek", mivel a tápláléklánc igencsak alján helyezkedik el szegényke, így evolúció szempontjából méginkább hátrányba került volna tőle, de ettől még éreznek.
2012. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak. Az enyém sír, ha fél: állatorvosnál, vagy a ha a férjem ki akarja venni a ketrecből (sose bántottuk, szóval ez amolyan "álsírás" amivel kijátszhat bennünket). Boldog is szokott lenni, olyankor boldogan ugrál. Ha nagyon-nagyon fél, vagy megijed hirtelen, akkor toppantgat(amikor másik nyuszi is volt lakásban, akkor csinálta; meg amikor bélleállása volt, és nagyon fájt a hasa). Ha örül, akkor zümmög, és a lábam körül futkos. Ha élvezi a simogatásom, és a külön neki fejlesztett masszírozásom, akkor összedörzsölgeti a fogát, olyan, mintha ropogtatna valami ételt. Ha sértődött, akkor is eszik, csak nem jön hívásra, ellöki a kezem. Ha főnökösködik, akkor megeszi a papucsom, és kikéri magának, hogy nem foglalkozom vele, vagy nem teszem azt, amit akar. Ha szexuális ingere van (végül is, ez is egy érzés), akkor kapar a ketrecben, nyugtalan, mert nem bírja a simogatásom sem.

Tömören ennyi. :)

2012. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az érzés és az érzelem nem ugyan az!Minden idegrendszerrel rendelkező lény képes érezni,érzékelni. (fájdalom,fény,hangok,szagok)

Érzelmei az embereknek van.

2012. jan. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

TE HOGY LEHETSZ ILYEN R*TARDÁLT?

A tölgyfa nem mozog de tud táncolni...B****

2012. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!