Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy érdemes belevágni a...

Hogy érdemes belevágni a nyúltenyésztésbe?

Figyelt kérdés

Voltak már nyulaim (legfőképp nagytestű húsnyulak) anno 3 éve.

Szeretném újra kezdeni csak most nem szaporítani hanem tenyészteni.Van időm, pénzem és takarmányom.

A kérdésem: -Milyen fajtával érdemes?

És ennek a fajtának mik a jellemzői?

Nem szeretnék hosszú szőrű vagy logó fülű esetleg (teljesen) fehér nyulat.


2012. jan. 22. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak fajtát tudok írni: Német óriás. A többihez sajnos nem értek, csak tudom hogy ez nagyra nő, és sokan viszik.
2012. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem az lenne a fő lényeg hogy sokan vigyék.

Nem a haszon lenne az első szempont.

Amúgy majd nyár elején akarok venni mert akkor a mostaninál is több az időm. =)

2012. jan. 22. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
[link] Ezt az oldalt ajánlom, nekem is ilyen nyulaim vannak. Megéri foglalkozni velük, a testméretükhöz képest szaporák, viszonylag hamar ivaréretté válnak, és nagyon jó a húsuk.
2012. jan. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

mr. flash

És merre érdemes nézelődni ha vásárolnék?

Bocsi a sok kérdést, de komolyan érdekel. :)

2012. jan. 22. 20:45
 5/9 anonim ***** válasza:
Dunafölvári vásárban szoktak lenni azthiszem Dunaszentgyörgyről tenyésztők, valahol megvan a számuk is, velük érdemes felvenni a kapcsolatot, illetve lesznek nekem is eladó anyáim nyárra, most egy hónaposak, ha érdekel írj privátot.
2012. jan. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerkedj meg tenyésztőkkel, szakmai fórumon érdeklődj ilyen dolgokról, és majd eligazítanak. Én maximum azt tudnám mondani, hogy nekem a magyar óriás a szerelmem, de azzal nem lennél kisegítve :) A legtöbben itt meg max. az állatkereskedéses sehonnai törpenyulakat ismerik.
2012. jan. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont a magyar óriást javasoltam neki, miért lenne baj vele?
2012. jan. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tényleg szép nyulak a magyar óriások..eddig ők az első helyezettek. :)
2012. jan. 24. 07:23
 9/9 Kajtár Máté válasza:
Milyen megyébe keresel mert ha megmondod akkor lehet tudok segíteni nekem nem tudom milyenek fajta mert keverékek az egyik anya úlyzélandi vörös a másik nem tudom de szépek NEM LOGoFÜLÜEK nagyon szépek.
2014. jan. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!