Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most akkor a nőstény vagy a...

Most akkor a nőstény vagy a bak törpenyúl az agresszívabb? Ivartalanítani mindkettőnél "szükséges" a szagok miatt, vagy nem? És mennyibe kerül az ivartalanítás? Milyen oltásokra van szükségük, milyen időközönként, és mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés
Igazán tapasztalatok érdekelnének. A válaszokat előre is köszi!
2012. jan. 23. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Jellemzően egyik sem agresszív. Tenyésztőtől vegyél nyuszit és akkor kézhez szoktatottat kapsz. A nőstények ivaréréskor jobban védik a területüket, ez abban nyilvánul meg, hogy pl. egyesek nem tűrik meg, hogy a ketrecben kotorásszon az ember, miközben ő bent csücsül. A bakokra ez nem jellemző. Nekem nőstény nyuszim van, tőlem soha nem védte a területét, én bármikor benyúlhattam a ketrecébe.

Ivartalanítás ára attól függ, hogy az ország melyik területén laksz, Pesten jellemzően drágább. Az én nyuszimat Szfváron 14000Ft-ért ivartalanították 2,5 éve, a bakoké olcsóbb. Nem csak a szagok miatt érdemes ivartalaníttatni, hanem az egészségvédelem miatt is. Ill. általában jelölnek is, a bakok spriccelős pisivel, a nőstények bogyóval. Ez is megszűnik az ivartalanítással.

Kombinált oltásra van szükségük, ami mixo és RHD ellen véd. Első oltását 6 hetesen kell megkapnia (ha tenyésztőtől veszed, ezt már megkapja), majd 4 hét múlva megismételni. Ezt követően eldöntheted, hogy évente vagy fél évente ismételteted. Tőled függ, mert a mixo része (vérszívók elleni védekezés) fél évig hat, sokan úgy vannak vele, hogy télen nincs szúnyog, így nem oltatják be. De ha biztosra akarsz menni, akkor fél évente ismétlőoltás. Ennek az ára is változó 2500Ft-tól akár 8000Ft is lehet.

2012. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dunaújvárosban lakom, úgyhogy remélem nem lesz ennyire drága. Köszönöm a gyors választ! Majd utánanézek az ivartalaníttatásnak is.
2012. jan. 23. 18:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Okés, szívesen :)

Van egy ismerősöm itt Fehérváron, aki nyuszikat tenyészt, ha érdekel szólj és megadom az elérhetőségét :)

2012. jan. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
azt nagyon megköszönném! elküldenéd priviben? :)
2012. jan. 24. 18:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Oksa, küldöm :)
2012. jan. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!