Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mért jobb tenyésztőtl nyulat,...

Mért jobb tenyésztőtl nyulat, rágcsálókat venni, mint kereskedésből?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem jobb!Egy jó álatkereskedésből sokkal jobb?Bár attól függ, hogy hol laksz.Nálunk Debrecenben van a Szent Anna Úti na onnan egészséges hörcsögöket, nyulakat, tengerimalacokat lehet venni!
2012. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert a tenyésztők (nem a szaporítók, akik összeraknak minden tudás nélkül állatokat, hogy legyenek utódok) tényleg értenek hozzá, az állatkereskedéseket pedig csak a haszon motiválja. Én tengerimalacot vettem állatkereskedésből, megbántam. Sorolom, miért:

- az első hely ahova bementem, gombásak voltak a malacok

- lány malacot akartam, idősebb lány mellé, erre fiút adtak, csak otthon derült ki

- azt tanácsolták, hogy ne vegyek lány mellé lányt, mert nem fognak kijönni egymással, vegyek inkább nyuszit mellé, azzal jól ellesznek (aki kicsit is ért a tengerikhez, tudja h ez mekkora butaság)

- a fiú malacot visszavittem, adtak helyette egy 2 hónapos lányt. 1 hónap múlva szült két kismalacot. (3 hónaposan! még nem is felnőtt malac, de az állatkereskedésben pont nem foglalkoznak azzal, hogy a fiúkat és lányokat külön tegyék. sőt, örülnek ha van szaporulat, mert azt általában ingyen visszaviszik nekik, aztán ők meg eladják azokat is)

- a fentiekből következik, hogy előfordul, hogy a malacok a saját testvérüktől vemhesülnek, a belterjesség pedig nem éppen előnyös...

- az állatkereskedésben nem éppen jó körülmények között tartják őket, sok malac egy rakáson, és a legtöbb helyen még csak szénát sem kapnak, csak valami silány minőségű tápot

- a tenyésztő szereti, és ismeri minden egyes állatát, a kereskedésekben pedig csak árucikkek, nekik mindegy, hogy milyen helyre kerül az adott rágcsáló, akár kígyókajának is odaadja.

2012. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hozzátennék még annyit, hogy biztos van rendes kereskedés, aki kivétel, de én itt Szegeden olyat nem találtam, pedig megnéztem párat.
2012. jan. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Debreceni az nagyon jó, és az igazgató apukám gyerekkori ismerőse, szóval nem akarnak átverni...
2012. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A tenyésztőnél meg tudod nézni a szülőket, netalán még a nagy- és dédszülőket is, tud róluk információt adni, hogy milyen betegségek fordultak elő pl. a felmenőkben, és hogy mire kell számítanod esetleg. Tuti nem ad ostoba tanácsokat, mint sok állatkereskedésben az eladók. Na meg az állatka, amit veszel, tuti szelíd lesz, és az se fog megtörténni, hogy egyszer csak kipottyan belőle egy alomnyi kisnyúl.
2012. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!