Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit gondoltok menyibe kerülhet...

Mit gondoltok menyibe kerülhet egy kecske és menyit tejet adhat egy nap? és ha valaki légyszi irja le a kecsketúró receptjét is köszi :D

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 16:35
 1/4 anonim válasza:
Bocsi, segíteni nem tudok, de ez nagyon édes kérdés :-D
2012. jan. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:D a kecske sajt nem édes :D
2012. jan. 27. 11:13
 3/4 kkovax38 válasza:

Ezen az oldalon találtam, de a googleeban sok választ találsz.

[link]

eladó 4-db nöstény kecske és 2db bak 1db szanentáli kétéves jol tejelö anyátol nagyon szelid és egy egy éves alpesi keverék bak 75000ft érd 0670 586 0001 ózd


Eladó kecskék!


1 db. parlagi nőstény (3 éves, kétszer ellett)

2 db. szánentáli nőstény (1,5 éves, egyszer ellett)

5 db. nőstény - 2 parlagi, 2 alpesi, 1 szánentáli (1 éves)

1 db. szánentáli bak (1 éves)

1 db. szánentáli bak (1,5 éves, herélt)

A nőstények vemhesek, a várható szülés ideje március-április.

Az állomány értéke egyben: 200 ezer forint.

Érdeklődni lehet: 06-20/258-6689


Napi tejhozamról alábbi link 12. sor.

[link]

négy anyaállatunk van, bőségesen ellátják a családot tejjel, tejtermékkel. – Alpesi keverékek ezek, nagyon jó tejelő fajták, azonkívül szaporák is. Azt mondják, hogy a kecske igénytelen állat, pedig nem így van ám! Megvan a mozgásigénye, szereti a tiszta, szellős helyet, a jó takarmányt, amit bő tejhozammal hálál meg – veszi át a szót Szabó Sándor, Piroska asszony élete párja, s azt is hozzáteszi, hogy az egyedenkénti napi tejhozam 4 liter körül alakul, amit a kukoricával, zabbal és lucernaszénával történő takarmányozással érnek el.


Kecsketúró:

[link]

[link]

[link]


Ezt mind a googleban találtam. Remélem segítettem.

74F

2012. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2012. jan. 28. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!