Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt tartók! Mi kell...

Patkányt tartók! Mi kell ahhoz, hogy egy patkány jól érezze magát?

Figyelt kérdés

Mekkora ketrec szükséges? Milyen alomfélét tegyek be neki? Mekkora tálka és itató legyen? Milyen ételeket, italokat adhatok neki(esetleg konkrét márkát is, patkányeledelt?)? Milyen játékot tehetek be neki a ketrecébe(függőágy, mókuskerék, farudacskák amiken mászkálhat)? Melyiket érdemesebb: fiút vagy lányt? Mennyire kell eldugni előle a kábeleket, műanyag holmikat...? És végül milyen fajtát lehet kapni, melyiket érdemesebb, és kb mennyibe kerülne egy kisállatka?

Na, szóval mindent szeretnék tudni :)

Köszönöm a segítséget!! :) :) :)


2012. jan. 27. 14:02
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
Egy jó teli éléskamra...
2012. jan. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Ketrec minél nagyobb annál jobb, egy patkánynak egy 2 szintes Frici ketrec ideális. Alom, fapelletet javaslok. Ital, csak is víz. Rat Complete a legjobb táp patkányok számára, mellette friss gyümölcs, zöldség. Itt egy jó link, itt mindent megtalálsz róluk: [link]
2012. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Hát ahoz nem kell sok dolog ---> retek,mocsok,kosz,hulladékok,maradék, és igénytelenség :D....... meg hasonló egyéb nyalánkságok :DDDDD
2012. jan. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2. válaszadónak köszönöm szépen

a többieknek pedig: egy patkány valószínűleg intelligensebb, mint ti. :)

2012. jan. 27. 20:11
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én a Versege Laga-tól:a Rat Complete-el soktam etetni.

Szerintem ez a legjobb alaptakarmánynak,mivel nem tud belőle válogatni,megeszi mindet!

A többi magkeverék összeállításnál az a "gond",hogy amit nagyon kedvel azt megeszi,amit kevésbé azt otthagyja.

Így kevésbé jut a szervezetébe,mindenféle tápanyag,amire szüksége van./a Rat Complete préselt kis granulátumokból áll,olyan mint a száraz kutya,vagy macskatáp/

Én önitatót használok,az a legpraktikusabb,a ketrec oldalára kell rögzíteni.Italként kizárólag csak tiszta vizet adjál,kiegészítésképpen az alaptáp mellé adhatsz neki nyers sárgarépát,almát,kemény sajtot,főtt csirkehusit,főtt tojást.Fogkoptatóként tegyél be neki diót/természetesen héjastól!/,amit előszeretettel neki fog állni kibontani,így ha kirágja-kibontja,ott a fini csemege,közben meg koptatja a fogát,ami a rágcsálóknál fontos,mivel folyamatosan nő a foguk.

Alomnak a legjobb a pormentes natúr faforgács.

A mókuskereket felejtsd el,mert a farka beleakadhat a kerék küllői közé!!!

Függőágyat betehetsz neki,abba nagyon szeretnek lustálkodni!Én 2 pateszt tartanék a helyedben,mivel társas lények.Ettől függetlenül,vedd ki a ketrecéből minden nap,és foglalkozz vele,nagyon igényli a foglalkozást,ettől lesz nagyon kezes és szelíd.

A nemüket tekintve teljesen mindegy hogy nőstényt vagy hímet választasz.A nőstények kicsit kisebbek mint a hímek,de lényeges különbség nincs a nemek között.

Rengeteg színváltozata van.Tenyésztik normál fülű és dumo fülű változatban.

Egyfajta patkányt lehet kapni,nincs több fajtája.

Eredetileg a vándorpatkány/Rattus norvegicus/,háziasított,tenyésztett változata.

Ha olyat hallasz hogy csuklyás patkány,fehér patkány stb....ezek csak a színváltozatok fantázia neve.

Az ára változó,attól függ hol veszed meg.

Általában a díszállat kereskedésekben drágábban árulják,mintha tenyésztőnél vennéd meg.(400Ft-1500Ft)

Remélem tudtam segíteni....

2012. jan. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! :)

Érdemes nekik amúgy nevet adni? Hallgatnak rá? :D

2012. jan. 29. 21:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Adjál neki bátran nevet!:-)

Az én Pateszaimnak is van neve!

Ha sokat szólítod a nevén,főleg ha csemegét is adsz neki közben,rendkívül hamar megtanulja a nevét.:-D

Nagyon intelligens állatok!

2012. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi :))
2012. febr. 14. 21:27
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy patkányt veszel, akkor mindegy, hogy milyen nemű. Én tudok egy helyet, ahol kb. 200 Ft. Minél nagyobb a ketrec, annál jobb!Legyen benne egy függőágy, azt nagyon szeretik.Kerék nem kell, mert általában nem kerekeznek. Bármit megesznek, vegyél neki egy csomag patkánytápot, de kell neki adni húst , csontot , gyümölcsöt , zöldséget..szóval mindent.Itató mindegy milyen, csak legyen olyan magasan, hogy pont elérje, ne legyen alacsonyan, az nem jó.Forgácsot rakj alá, és legyen egy kis házikója, ahova el tud bújni :))
2012. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!