Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen fajtájú ez a nyuszi?...

Milyen fajtájú ez a nyuszi? Oroszlán fejű törpenyuszi? (képek lent)

Figyelt kérdés

Ma voltam ilyen állat kiállitáson, vásáron és ott vettem.

Akinek van ilyen nyuszija hogy tartsa? mivel eteti? mekkorára nő meg?


[link]

[link]

[link]


2012. jan. 29. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, oroszlánfejű törpenyúl. Leírását megtalálod például itt: [link]

A nyulak alapvető tápláléka a széna, mindig legyen előttük.

Tápból a [link] tápját ajánlom.

Az adható zöldségek, gyümölcsök listáját itt találod: [link]

Lakásban, vagy szabadban kívánod tartani?

2012. jan. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elnézést, a táp linkjét elszúrtam: [link]
2012. jan. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! lakásban van.:) egy elég nagy fa ketrecben. most kukoricát kapott enni, meg van alatta szalma, amit szintén rágcsált.:) majd holnap veszek neki tápot.
2012. jan. 29. 16:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Kukoricát ne adj neki, mert nagyon hizlal. Haszonállatoknál ez nem probléma, társállatoknál annál inkább. Magokból a zab, árpa jöhet szóba. A szalma nem helyettesíti a szénát, sürgősen szerezz be neki, mert nélkülözhetetlen az emésztésükhöz. A ketrec mérete legalább 1 méteres, de inkább 1,2 m-es legyen. Ha van rá lehetőség érdemes egy "galériát" csinálni neki, mert imádnak azon pihenni. Naponta engedd ki szaladgálni legalább 2 órára. A ketrecbe tegyél megfelelő méretű alomtálcát, abba pedig fapelletet. A ketrec többi részébe nincs szükség alomra. Próbáld meg rászoktatni az önitatóra, mert a tálkába tett vizet kiboríthatja, belepisilhet, kakilhat.
2012. jan. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem, rendben. köszi.:)
2012. jan. 29. 18:34
 6/11 anonim ***** válasza:

De édes :) Tuti, hogy oroszlánfejű. Édes a nadrágocskája is :)


És most SÜRGŐSEN tanulmányozd át az alábbi oldalt:


[link]

2012. jan. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Majd egy ketrecet kéne venni neki, nem nagyon látszik, mekkora a fa házikója, de így a kép alapján nem tűnik olyan nagynak. Nagyot fog nőni, szóval ne azt nézd, hogy most mekkora. 2 betegség ellen szokták oltani a nyuszikat, ezt két hét múlva meg kell ismételni utána félévente. Szokott lenni csoportos oltás is, a torpenyul.hu fórumon szokták meghirdetni, így olcsóbb, egyébként olyan 3500/kombinált oltás és ezt kell megismételni. Kaja: széna, táp (nem kell sokat adni belőle, akkor se, ha szívesebben enné, mint a szénát). Széna viszont mindig legyen előtte. Zöldséget, gyümölcsöt, friss füvet fokozatosan szoktatva szabad csak adni. Nagyon meg kell mosni viszont vizesen nem szabad oda adni mert felpuffadhat tőle. A nyuszik szobatiszták, ki fog jelölni egy sarkot a ketrecben, ha veszel egy nyuszi wc-t, elég csak azt takarítani. Ha kiengeded, oda fog visszajárni wc-zni:). Minél többet engedd ki, legjobb lenne mindig, amikor otthon vagy, de minimum 1-1-5 órát naponta. Tedd nyúlbiztossá a helyet, ahova kiengeded, mert szeretnek mindent megrágcsálni. Vezetékek, növények ne legyenek elérhető magasságban, sok szobanövény mérgező nekik. Most hirtelen ennyi jutott eszembe:)
2012. jan. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Képet valaki nem tud mutatni, hogy kb. mekkora lesz felnőtt korában? Csak, hogy tudjam addigra kb. mekkora ketrec kell.:)

2012. jan. 31. 11:35
 9/11 anonim ***** válasza:
100x50es kell neki...
2012. jan. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Még mindig én vok előző és az elötti.:)

Itt egy felnőtt nyuszi nem az enyém neten találtam: [link]

2012. febr. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!