Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ideig él egy toy nyuszi?

Mennyi ideig él egy toy nyuszi?

Figyelt kérdés
Azt hallottam h hamar elpusztulnak mert génmanipuláltak és gyakran vannak rendellenességeik. Igaz ez?
2012. jan. 29. 13:58
 1/5 anonim válasza:
Szerintem a játék nyuszik alapból nem élnek.
2012. jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezdem azzal, hogy "toy" fajta nincs, ezt a kifejezést a szaporítók használják. Toy nyuszinak a holland törpenyulat szokták hirdetni. Az általad leírtak nem igazak. Nem génmanipuláltak, egy tenyésztési irány "végtermékei". Rendellenességek épp a "keverék" nyulak esetében fordulnak elő leggyakrabban. Amennyiben ilyen fajtát kívánsz vásárolni, pont a rendellenességek kizárása érdekében kizárólag tenyésztőtől vásárolj. Sajnos nagyon sok szaporító van a piacon. Átlagos életkoruk (mely nagyban függ a szakszerű tartástól) 6 és 12 év között van.
2012. jan. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2012. jan. 29. 16:21
 4/5 Platypus ***** válasza:

A kosorrú nyulak keverékeinek vannak gyakran fogrendellenességei. Ahogy én látom az oroszlánfejűt szokták a pesti boltokban "toy" néven árulni. Ezek a nyulak semmivel sem problémásabbak vagy kisebbek az átlagnál. A holland törpénél annyi igaz, hogy hordoznak egy speciális gént, ami a törpeségüket okozza, és a homozigóta magzatok még az anyaméhben belül elpusztulnak. Ez nagyon korai stádiumban következik be és nem befolyásolja az alom vagy az anya egészségét. Nagyon-nagyon ritkán az ilyen homozigóták megszületnek, de pár napnál tovább nem élnek. A rendes heterozigóta holland törpék semmivel sem betegesebbek más fajtáknál. Már amennyiben rendes tenyésztőtől vannak.

Egyik törpenyúlfajta sem génmanipulált. Létezik génmanipulált nyúl, zölden világít UV fényben, de ilyen állat nem szokott kikerülni a laborokból.

2012. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kezdem unni nagyon ezeket a "toy nyuszi nem létezik"és egyéb hozzászólásokat!Toy nyuszi létezik csak még nagyon új és nem túl elterjedt!És mindjárt jönnek a "akkor bizonyítsd be mert másképp nem hiszem el"hozzászólások!Aki nem hiszi el az így járt!És tudom,mindjárt engem is kritizálni fognak!Akkor hajrá kritizálni lehet úgy se érdekel!
2012. máj. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!