Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállat felelne meg...

Milyen kisállat felelne meg nekem szerintetek? Tapasztalt kisállatos emberek véleményét várom!

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kisállatot . Lehetőleg ne legyen nagyon nagyon nagyon büdös. Ne rágjon össze mindent , szóval ne kelljen a fogkoptatóján kívül semmit se rágnia.

10.000 ft alatt legyen. Lehessen a szőrét simogatni , ne legyen agresszív. (:


2012. jan. 30. 21:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy rágjon, akkor a rágcsálókat máris kizárhatod. A többi meg drágább, mint 10 000 Ft...
2012. jan. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Johi_ válasza:
Nekem már elég sokféle kisállatom volt. Ha szeretnéd, hogy a kisállat örüljön, ha simodatod a szőrét, és viszonozza a szeretet, ezt a leginkánn egy kutya teheti meg, szerintem. Kutyát lehet ingyen is szerezni, a tartása azonban pénzbe kerül, pl. oltások. Vagy valamilyen kisebb állatra gondoltál? Szabadon szeretnéd tartani?
2012. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Először is, minden kisállat büdös ha nem takarítod. Tanácsolom, hogy ne forgácsot tegyél az állat alá majd, hanem pellet almot. Drágább ugyan (15 kg olyan 3000 Ft körül van), de sokkal tovább kibírja (ha egy állat van akár 3 hétig is) és nagyon jól fogja a szagokat. Tengerimalac alá kb 1 cm vastagon kell a ketrecbe tenni.


Másodszor, a rágcsáló rágni fog. A foguk folyamatosan nő, ezért adni kell nekik rendszeresen olyan dolgokat, amiket rághatnak. Ha kiengeded kisállat-biztossá kell tenni a szobát, hogy ne rághasson meg semmit. Nálunk nem tettek ilyet sosem, bár tény, hogy mindig felügyelettel vannak kint az állatok, nem hagyjuk őket magukra. Amúgy meg, a kenyér dumóját félreteszitek neki, jól kiszárítjátok és nagyon fogja szeretni azt rágcsálni. :)


Harmadszor, ezekre a rágcsálókra főszabály szerint nem jellemző az agresszivitás. Ha elhanyagolod és nem foglalkozol vele kiskorától kezdve rendszeresen akkor persze elvadul. Egyébként a hörcsögfélékre jellemző időnként, hogy ha megéreznek valamit a kezeden, megkóstolnak. vagy ha megijeszted. Moss kezet mielőtt megfogod őket és óvatosan közelíts hozzájuk. Meg kell tanulni bánni az állattal és felismerni a jeleket, amiket feléd küld.


Tehát valami nyugodtabb, simogatható kisállatot szeretnél? A tengerimalac jó választás lehet, de ők nem szeretnek egyedül lenni, inkább 2 kéne. Az a gond velük, hogy nagyon gyors az anyagcseréjük és ha sokat van kint az öledben, és nem veszed észre, hogy pisilnie kell, le fog téged pisilni. :) Szóval figyelni kell a jeleket. De nagyopn szelíd, sosem fog megharapni.

Ha csak egy állatot akarsz, lehet nyuszid is, ők is nagyon kedvesek, szelídek, okosak, jól simogathatók. Kint lehet egész nap, megtanulja, hogy ha pisilnie kell, visszaugrik a helyére és a nyuszi wc-t használja. De nagyon el tudnak szállni magukkal, estére ha visszazárod lehet midennáron ki akar vissza jönni és nem hagy aludni. Vagy ha elhanyagolod, rúgós lesz. Nem harap csak jól gyomron küld az erős kis lábaival.

Vagy egy aranyhörcsög talán. Nem törpe, hanem egy rendes méretű, őt is már elég jól lehet simogatni. De ők azért véletlenül megharaphatnak. nem mert bántani akar, hanem mert érez valamit a kezeden, vagy úgy érzi, megtámadtad. Utóbbi a gazi hibája. Előbbi is, moss kezet előtte.

Ami még nagyon nyugodt és simogatható kisállat, az a zsírfarkú egér. Ő egy közepes méretű hörcsögféle, nagyon szelíd, sosem harap. Ő egy nagyon különleges kis rágcsáló.

Ennyi jut eszembe így hirtelen, ami nyugodtam fajta.

2012. jan. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szíriai Aranyhörcsög. Ő nem büdös, nem drága a fenntartása és lehet simogatni, hamar megszelídül, barátságos és nagyon édes!! Őt egyedül kell tartani minimum 60 cm hosszú és 50 cm széles ketrecben pl.

Egyedüli hibája, hogy a ketrecet szereti rágni és van akit ez zavar. Dehát minden rágcsáló rágja, szóval ez van.

2012. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Itt is a pénz számít. Egy hörcsögöt vagy egérféle tartása nem visz csődbe anyagilag. Tengerimalacok okos, kedves állatok, imádom őket, de sajnos ha baj van akkor elég borsos árat kell fizetni az állatorvosnál. Egy kényelmes ketrec pedig általában 10.000 Ft. Tehát a hörcsögféléket ajánlom!
2012. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen kisállat illik hozzád, mi lenne ha megfordítanánk egy kicsit a kérdést, te milyen kisállat igényeit tudod kielégíteni? Így mindjárt jobb a kérdés...

A tengerimalacoknak 100*50 ketrec (10000ft-tól kezdődik az ára)a minimum és legalább két tengerimalackát kell tartani mert nagyon fajtárs igényesek. Nem ért hozzájuk minden állatorvos így erre is ügyelni kell. Nem büdös, de ahhoz neked kell megfelelő gyakorisággal és alapossággal takarítanod a helyét. Fogkoptatónak szénát kell nekik biztosítani (korlátlan mennyiségben) és nem fogkoptatót. Nem harapnak, elsősorban menekülni próbál ha fél vagy bajt érez, utána sírni kezd majd csak utána harap, de az a legvégső eset és ott már komoly gond van a gazdival ha nem veszi észre, hogy mennyire szenved.

A csincsilla kényes állat, és nagy mozgás szabadság kell neki, a helye és az állatka szintén nem jön ki 10000 alatt.

Néhány állat amihez nem értek de utána nézhetnél, hogy te meg tudod-e adni neki amire szüksége van, Utána segítünk eldönteni, hogy ő megfelel-e neked:degu, patkány, hörcsög, egérfélék (jó sok fajta van), mókus...

2012. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A Degu nem egy drága állat. Nekem is van kettő, de egyedül is elvannak ám! Én egyet akartam venni, de odaadta az állatos olcsóbban egy párt. Nem kell megriadni, nem egy szapora állat, vagyis nem annyira mint a hörcsög. :) A Degu, ha egyedül tartod, nagyon pici kora óta, és foglalkozol vele, nagyon tud örülni neked. És akkor szeret az öledben is lenni. Egy kis igénye van, de ha ketrec problémád van, hogy nincs rá pénz... Vegyél Vaterán, vagy ilyesmi weboldalon... Nos amire szüksége van, ha nem is állandóan, de hetente azért meg tudjon fürdeni benne... -> Homok! DE! Nem homokozóbol. Pár százas tétel csak. Ezt magas peremű tálba kell beszórni, nem túl sokat, csak hogy hemperegni tudhasson a kis édes. Viszont ezt eléggé ki tudja szórni. Szóval szőnyeg mellé ne tedd a ketrecet, mert csak a gond lesz vele!Nekem téli időszakra egy 300l-es akváriumban vannak. Tele mászókával, tiszta fadarabokkal. Mivel Degu, szeret ugrálni. Stb. Akkor még ami fontos, külön étele van, nem szabad bármint adni neki!Könnyen cukorbeteg, nem szabad mazsolát ennie, vagy csak 1-2 szemet. S azt is ritkán!! A különféle táp, havonta olyan 500-600 forint. Nagy dobozos. Összeszámolva, a ketrec kijöhet 5000ből is maximum. A degu 1000-1500ból, A homok, 200 forintból is. Ezek mind attól függ, hol veszed meg. Egy itató kell neki mindenképpen, s jó ha van neki mindig friss víz. Na az itatóval vigyázni kell, nehogy megrágja. Mert lehet neki újat venni. Ez sajnos kicsit drágább, 800 forint... És a berendezés rád van bízva. A lényeg hogy tudjon mozogni, egy mókuskerék nem árt, nem kötelező neki! De ha lehet fémből legyen. És tudjon mozogni benne. Mert ha már nincs kedve futni benne, megrághatja a kereket..ha műanyag!.. A kerék viszont, a nagyobb, lehet 2000 ft.is. :/ A fém. A deguk több ideig élnek mint a hörcsögök. Hisz azok csak 2-3 évet élnek. Ha jól tartod, nagyon szeretni fog, egyedül is tarthatod, csak akkor foglalkozz vele!!! Ha elmész otthonról, és késöbb megérkezel, megérzi, vagy csak a hangod hallja, csipogni tud örömében, ilyenkor írtó édesek. :) Ha úgydöntesz, hogy neked Degu kell... Én olvasom a további kommenteket is... Üdv. 16L/ :) ( Remélem segítettem)
2012. febr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Megvettem 1 darab degut Zsuzsit.

Imádom <3

2012. febr. 4. 21:24
 9/11 anonim válasza:
Rendben! Ennek örülök! Foglalkozz vele sokat. Üdv.^^ <3 :))
2012. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kérlek mondd meg,hogy jó állat e mert én is szeretnék állatot! mi az előnye? mi a hátránya? drága? kijön 5000-10.000FT-ból?
2013. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!