Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megőrjít a nyulam ketrec-rágás...

Megőrjít a nyulam ketrec-rágása, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
Ha itthon vagyok, egész nap kint van szabadon /kb 6-7 óra, hétvégén egész nap/, van egy csomó játék is, a ketrecében is, van saját takarója, rágófája is. Ahogy bezárom, egész este, mint az őrült, tépi, cibálja a ketrecet, nem lehet tőle aludni. Kajája mindig van, friss vize mindig van, sokat játszok vele /kb 3 órát naponta/. El nem tudom képzelni, mi a baja, félek, hogy begyullad az ínye, ha tovább rágja. Már festék sincs a ketrecajtón. Nem tudom kirakni a szobámból, mert akkor a család többi tagját keltené fel /panellakásban lakunk/. Kiborító, komolyan. Megpróbáltam már azt is, hogy citrommal bekenem a ketrec rácsait, de vidáman lenyalogatja. 18/L
2012. jan. 30. 22:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Már le is takartam, de az sem vált be. :@
2012. jan. 30. 22:13
 2/8 anonim válasza:
rakjál műanyagot (vastagabbat) a ketrec köré belülre vagy gyors megoldásként karton és azzal elbajlódik egy ideig, addig meg te tudsz aludni...
2012. jan. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is ezt csinálja, én letakarom és akkor csöndbe van
2012. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Eddig is csinálta, vagy csak most? A mienken is látszódnak ezek a tavaszi tünetek. Segít, ha kint lehet a szobában este is. Ne kenegesd a ketrecet, mert ez nyúl. Kapar, mert ez az ösztöne.
2012. jan. 31. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fél éves lesz, eddig is csinálta. Nem tudom megnevelni, pedig folyamatosan azon vagyok. Éjszaka nem engedhetem ki, mert nincs eltakarva a vezeték még, és a tapétát is letépte már sok helyen. Arról nem is beszélve, hogy /már megpróbáltam egyszer, hogy kint hagyom/ befeküdt mellém az ágyba, ami nagyon aranyos stb... de félek, hogy ráfekszem.
2012. febr. 1. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Fél éves korban, vagy kicsit előtte kezdenek ivarosodni. Egy kicsit nehéz időszak lesz ez, de nyugi, túl lesz rajta. Aztán évente egy-szer, vagy kétszer ugyanez lesz, de el lehet viselni.

Nyugi, a nyúl úgyis helyre tenne, ha ráfeküdnél. Biztosítsd a lakást, és akkor kicsivel könnyebb lesz elviselni a nyúlterrort. (Mondom ezt úgy, hogy az előbb kiabáltam egy sort a nyulammal, mert megint dobálózott az almostálcájával. :D )

2012. febr. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fürdőszobát nem lehet megcsinálni valahogy hogy ne legyen bent elérhető drót és oda betenni? Mert pl nekem kiskoromban volt egy nyuszim, ami a fürdőben lakott, hát nem volt ketrece. Ott volt bent neki tál, kaja, meg wc hely, meg minden. És az ajtóhoz tettünk egy lapot, ha kinyitjuk ne fusson ki, mi meg átléptük. De nem volt soha csukva az ajtó, nem is akart kijönni onnan.
2012. febr. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez a nyulam nem túl sokáig volt meg.
2012. febr. 2. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!