Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit kell tennem? Születtek...

Mit kell tennem? Születtek kishörik, de nekem még soha nem volt ilyen. Együtt van az apa és az anya de nem tudom melyik melyik. Lesz gond, vagy együtt is felnevelik őket?

Figyelt kérdés
2012. febr. 3. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok múlik azon, milyen fajta hörik, de ha gond lenne, már a párzás után is lett volna. A dzsungáliai törpehörik általában nem bántják a kicsinyeket, nekem két alom is volt már, és a kicsikkel felváltva voltak a szülők, nem jöttem rá, melyik az anya, ezért én is hagytam őket, és semmi baj nem volt. Az a lényeg, eszedbe ne jusson megfogdosni se a kicsiket, se a nagyokat, ha nem muszáj, a takarítást is hanyagold, vagy csak ott cserélj forgácsot, ahova piszkítanak, azt is szép csendben. De vigyázz, nehogy kishörit is kidobj, mert néha ide-oda viszik őket. 4 hét az elválasztás, addig adj nekik rendesen enni, inni, sok zöldséget, hogy az anya tudja őket szoptatni. 4 hetesen pedig már elajándékozhatod őket, vagy pedig az állatkereskedésekben általában átveszik, ha más nem, bizományba.
2012. febr. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos választ:))
2012. febr. 3. 13:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segítettem. Ha Füzesabony, vagy Mezőkövesd környékén laksz, szívesen átveszek néhány hörit én is, vagy tudok mondani állatkereskedést, ahol átveszik őket :)
2012. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!!


Milyen fajta hörik?

Amúgy, úgy tudod megkülönböztetni a szülőket, hogy a hímnek hátul kidudorodik a tudodmilye. :D

Én már akkor meg tudom különböztetni az enyéimet, ha csak az orrukat kidugják a forgácsból. .)

Az első válaszolóval pedig teljesen egyetértek, ugyanis nekem is dzsungáriai törpehörcsögöm van és a kicsiket mindig együtt nevelték fel.

Természetesen takarítani is lehet őket ilyenkor, méghozzá úgy, hogy a szülőket kiveszed, és befőttes üvegbe rakod, vagy amibe takarításkor szoktad.

Arra figyelj, hogy lyukaszd ki a tetejét, hogy nehogy belefulladjanak!

A kicsiket vagy otthagyod a helyükön, vagy kikanalazhatod pohárba is őket nagyon óvatosan (én mindig ezt csinálom, és nem bántották utána őket a nagyok).

Akkor az egész terráriumot kitakaríthatod, utána rakd vissza a kicsiket ugyanoda kanállal, majd csak utána a nagyokat.

Én eddig mindig így csináltam és soha nem ettek meg egyet sem.

A nagyokat pedig ugyanannyiszor kivettek babusgatni, mint amúgy, mert nem bírtam ki, hogy ne nyúzzam őket. :D

2012. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Dzsungáliai (azt hiszem jól írtam).Sajnos nagyon messze lakom Csongrád megye.Nagyon köszönöm a válaszokat sokat segítettetek:))))Amúgy a szülőket ugyanúgy kiveszem mint eddig csak óvatosan nehogy megijedjenek,nem szeretném ha baj lenne.Majd a helyüket is úgy takarítom ahogy a második válszoló mondta.Még egyszer köszönöm!!!:))))
2012. febr. 4. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyes nevük dzsungáriai. :)

Ha biztosra akarsz menni, hogy ne egyék meg a kicsiket, adj mindkét szülőnek egy fél kisujjkörömnyi sajtot, mert azzal pótlod a fehérjeszükségletüket és így nem fogják (jobb esetben) megenni a piciket.

sok sikert! :D

2012. febr. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!