Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért mozgatja a tengerimalaco...

Miért mozgatja a tengerimalacom reggel óta a száját? Mintha rágcsálgatna valamit, de biztos hogy nincs nála semmi. Nem szokott ilyet csinálni.

Figyelt kérdés

2012. febr. 4. 11:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nézd meg a száját lehet hogy van benne valaminagyon picike kavics(PL)
2012. febr. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De nem engedi megnézni, nem tudom kinyitni neki. :/ De azóta már reggelit is kapott, szóval ha volt is valami a szájában, nem valószínű hogy azóta is ott van. Nem?
2012. febr. 4. 11:36
 3/21 anonim ***** válasza:
Az enyémek is szokták látszólag a semmit rágcsálni. Szerintem malacszokás. (Mint ahogy az is, hogy a saját bogyójának egy részét is megeszi, akár azt is rághatta.)
2012. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Csak nem sűrűn szokott ilyet, nem tudom most miért jött rá. :)
2012. febr. 4. 13:51
 5/21 anonim ***** válasza:
Az enyém is szokta. Nagyon vicces. Néha megfordult a fejemben, hogy kérődző mint a szarvasmarhák, de nemvalószínű :D
2012. febr. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
:D
2012. febr. 5. 10:51
 7/21 Norina86 ***** válasza:

Ha nem szokott ilyet csinálni egy malac, akkor érdemes figyelni.

Ha mindig van előtte széna, akkor lehet, hogy lassan rágcsált. Ha a kisujjadat finoman odadugod a szájához, akkor magától kinyitja, picit be tudod dugni az első fogak közé, és ha van ott kaja, azt látod, ha nincs, az gyanús

De nem lehet, hogy a foga összekoccant, vagyis vacogott? Lehet kezdődő megfázás.

Az első fogai normál színűek, nem szürkék, nem mozognak? Ha valami fogproblémája van, az egy malacnál súlyos betegség. Annyit eszik, mint szokott? Tápot is normálisan eszik?

2012. febr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Például olyan tápot nem szabad nekik adni, amiben kukorica, szotyi, nyúltáp van. A kukorica túl kemény, letörhet tőle a foguk, a szotyi pedig beragadhat a fogaiba (nem tudja kibontani, mint pl a hörcsögök, a héja pedig nehezen rágható anélkül, hogy egy kicsi bekerülne a fogaihoz), a nyúltáp pedig hizlal. A legjobb, amivel etetheted a Versele Laga tápok (nature, complete, crispy).
2012. febr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Versala Laga-val etetek, a fogainak szerintem nincs baja. De most is ezt csinálja, itt van az ölemben. Nem értem miért. Nem, nem vacog, olyan mint amikor rágcsál. Csak mit rágcsálna, mikor itt van a kezembe?
2012. febr. 6. 14:36
 10/21 anonim ***** válasza:
Evett azóta? Ha holnap is csinálja, szerintem vidd el orvoshoz. Budapesten laksz?
2012. febr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!