Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja a tengerimalacomnak?

Mi baja a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés

Mult héten 3 napig nem evett semmit, mert nem akarta megenni a répát, sem a szárazkenyeret, inni sem nagyon akart. Akkor nem forgács volt alatta. És hát eléggé lefogyott, ki van a medencecsontja.. :SS Mostmár van ubi, táp, paprika, de beleeszik pár falatot és ott hagyja. Most van a helyén paprika, ubi, tép, répa.. :S És nem akarja megenni. Pár napja tettem be neki egy kis tükröt, akkor volt az az idő, amikro nem akart enni. Kivettem, hátha az zavarja, elején hirtelen rácuppant a kajára, megörültem, de láttam, akkor is ott hagyta.. Hogy vegyem rá hogy egyen?? Egyáltalán mért nem eszik??

Mostanában nem szokott vinnyogni.

A válaszokat előre is köszi!


2012. febr. 5. 00:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg hát ugye tél van és eléggé hullik a szőre..
2012. febr. 5. 00:49
 2/7 anonim ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz. De hozzáértőhöz!
2012. febr. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ez egyértelmű jele a depressziónak!!!!

kellene mellé egy társ+egy legalább 100x50-es ketrec!

2012. febr. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a fogaival van valami baj? Olyankor előfordulhat, hogy nagy örömmel elkezdenek enni, de aztán elmegy a kedvük, mert fáj a rágás. Szénát sem eszi?
2012. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A malacoknak nem szabad szárazkenyeret adni. Fogkoptatónak széna kell, és ez mindig legyen bent neki, mert ez az elsődleges tápláléka, kell az emésztéséhez! Fontos, hogy a táp jó minőségű legyen, attól hogy a dobozon malac kép van, nem biztos hogy jó is neki, ha tartalmaz szotyit vagy kukoricaszemeket, akkor nem malacnak való. (Ajánlom a Versele-Laga Cavia termékeit.) Zöldség és gyümölcs ne legyen bent nála folyamatosan, egyszerre csak kis darabot kell adni neki, és a maradékot ki kell venni, mert hamar elkezd rohadni.

Mekkora ketrecben van? Tengerimalacnak minimum 80 cm (de inkább 100) hosszú kell, és mivel fajtárs igénylő állatok, kell mellé egy AZONOS NEMŰ társ (vagy lány mellé ivartalanított fiú).

Sürgősen javíts az életkörülményein, különben nem sokáig lesz malacod, ha 3 napon át tényleg egy falatot sem evett, akkor azt nem éli túl, olyankor leáll az emésztése.

2012. febr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Először is függetlenül attól, hogy mi a baja, NEM ÉHEZHET! Ilyenkor életmentő a probiotikum: bio-lapis vagy gasztroferm M vit. Állatpatikában recept nélkül kapható mindkettő. Én gasztrofermet használok, mert jobb az íze és szívesebben eszik a malacaim. Ebből egy nagy késhegynyit szoktam adni 1 ml vízbe és ezt fecskendővel adom a szájába. Továbbá, mivel nem eszik, leáll az emésztése, ezt serkenteni kell, erre jó a Cerucal tabletta, ami emberi gyógyszer és fokozza a gyomor és bél passzázst. Ebből egy tablettát kell 10 ml vízben feloldani és ebből az oldatból napi 3x 0,1 ml-t fecsiből közvetlen a szájába. A rostbevitel nélkülözhetetlen, e nélkül a Cerucal sem ért semmit. Kínáld a szénát akár szálanként, és kiegészítésként korpatablettát, ha nem eszi meg csak úgy ebből 2-3 darabot porrátörve vízzel hígítva fecskendőből kell megetess vele. Gyakorlatilag mesterségesen kell táplálni a malacot, amíg nem kezd magától enni. Zöldség most egyáltalán ne legyen előtte, csak széna és ahogy előző írta, jó minőségű Versele-Laga táp, ami kukorica és szotyi mentes. A nemevés oka lehet táplálási hiba, ilyenkor télen ne adj neki külföldről behozott zöldséget, mert a tartósítás érdekében vegyszerezik és erre nagyon érzékeny a malacok bélrendszere. Lehet fogtúlnövési probléma, ha a hátsó fogak megnőnek, attól beszüntetheti az evést. Ha kicsit sikerülne helyretákolni, akkor mindenképp vidd el kivizsgálni, legyengült állapotban az állatorvos sem tud vele túl sok mindent kezdeni.
2012. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

95%, hogy a hátsó fogai túl vannak nőve. Írtad, hogy miket adsz neki, de szénát sehol nem láttam. A széna a tengerimalac főtápláléka, ezzel tudja koptatni a hátsó fogait is. Ha budapesti vagy, akkor minél előbb vidd el az orvoshoz (SzIE Egzotikus osztály, VII.ker. István utca-Rottenbiller sarok) és nézesd meg! Ott bármelyik doki el tudja látni! Viszont minél előbb menjetek el vele, mert ha a fogával van a gond, akkor azt sürgősen látnia kell az orvosnak! Ha nem budapesti vagy, akkor itt keress állatorvost: [link]


Ha nem találsz, vagy nem tudod kezelni az oldalt, írj egy privát üzenetet a lakhelyeddel és utánajárok neked!

2012. febr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!