Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktassuk rá a görit a...

Hogy szoktassuk rá a görit a húsra?

Figyelt kérdés

Nemrég került hozzánk 2 görény.2és 3 évesek.Előző gazdijuk csak macskatápot adott nekik,meg "nasikat" :( Mi próbáltuk már csirkehusit,porcosat is,főtt tojás sárgáját,de csak nyalogatják.Vettünk egeret,hátha majd beindul a vadászösztön,de csak megölték,nem eszik meg.Szeretnénk nekik megfelelő táplálkozást kialakítani,de így nehéz lesz.Éheztetni nem merjük...

Mit tanácsolnátok?


2012. febr. 5. 14:35
 1/2 anonim ***** válasza:
45%
szerintem ha az egérre nem indult be a táplálkozási ösztön,vagyis az csak annyiban merült ki,hogy levadászták maguknak,de megenni nem eszik meg,akkor ez más élőállatra se fog beindulni náluk.Szerintem ha a macskatápra "vevők"(szóval,úgy értem,szeretik,eszik,"kaphatók" rá),akkor maradjatok annál.Több élőállatot ne áldozzatok be,elvégre a görény azért nem olyan,mint egy ragadozó...ne akarjatok belőle tigrist,oroszlánt,medvét,sast vagy hasonlót nevelni,mert ez átcsaphat a másik végletbe is nála,és akkor ölni fog boldog-boldogtalant,amit lát a kertben...ebből pedig még kellemetlenségetek is lehet(olyan helyzetre gondolok,ha pl. lemészárolja a szomszéd macskáját,stb.)
2012. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg az apróra vágott csirkehúst, főtt tojást stb. belekeverni a macskatápba. Először csak keveset, aztán többet.
2012. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!