Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valaki küldene képet, tervrajz...

Valaki küldene képet, tervrajzot egy nyúlólról? Nyúlólat szeretnék készíteni, tenyésztéshez, házi nyúlhoz!

Figyelt kérdés
A neten kerestem de nem találtam semmi igazán használhatót, ha bárkinek van valami használható anyaga azt küldje el nekem!
2012. febr. 5. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
A tenyésztés alatt mit értesz? Mire akarod tenyészteni?
2012. febr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 titak ***** válasza:
És mekkora "mennyiségben" akarod őket tenyészteni?
2012. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vágásra lennének tartva, két anyával (max 3) indulnék plusz egy bakkal.Egy hizlaló ketrecet tudtam szerezni, 8 fakkos teljesen rács. Egy fakk mérete mag: 35 cm, mélység 55, hossz 90 cm.azonban csúzdás rendszerű így a magasságból elvesz a tálca az elején egy két cm, de a hátuljából kb 10-et, így gyakorlatilag marad a magasságból a hátuljára 25 cm.anyának ezt keveslem, ezért szeretném szétszedni az egészet, és egy fa szerkezetbe beépíteni hogy megfelelő legyen. Vagy elég ez a magasság? de azt gondolom hogy kicsi, szakkönyvek 40 cm írnak, és szeretném őket szépen kényelmesen tartani,jól megoldott takarítással, rácsos aljjal.Az ellető láda berakása is sok helyet venne el szerintem a 90/55 ből. Vagy külső ládát rá tudok akasztani, vagy eleve építsem be a szerkezetbe? A szerkezet miatt kellene valami minta, példa, ötlet. Várom válaszotokat,ki hogy oldotta meg előre is köszönöm.
2012. febr. 7. 10:18
 4/7 dr Gaál Péter válasza:

[link]



Itt van többféle nyúlketrec is, elég szépek, és praktikusnak is tűnnek.

2012. febr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 titak ***** válasza:

Ha nagyon akarod, megrajzolhatom az enyémet (egyiket a sok közül -2anya+1kancsi+2nagy nevelő), de vannak univezálisak is - kivehető válaszfallal ill. beépített ellető dobozzal. Ez mind saját tervezésű és házilag is elkészíthető.

A lényege mindnek kb. ugyan az:

Méretek:

-Magasság-50/35cm (csúzdás), 70 cm széles és 65 cm mély, ebből a hátsó kb.1/2 rész rácsos, az eleje deszkázott. Az egész padló rész kivehető, ill. a hátsó/rácsos rész deszkára cserélhető (ez, ha nincs náluk fűtés télen kimondottan praktikus)

Rácsos ajtó a ketrec teljes szélességében (2x4cm beosztással), az ajtóra akasztott külső szénazseb és külsö etető (ezek mérete a nyuszik számától, no és persze az ajtó nagyságától is függ).

Itatónak sima 0,5kg-os konzerv dobozt használok, ami a külső oldalra rögzített PET flakonból állandóan töltődik.

2012. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Titak!

Nagyon megköszönném ha küldenél vázlatokat, illetve az itatót hogy oldottad meg? hova kell tenni a petpalackot, hogy ér bele az itató dobozba? Az alapváza a ketrecnek fa, vagy vas? Amit tudsz küld el nekem légyszíves, elakarom kezdeni minél előbb és kell a segítség, ötlet. Köszi előre is! Fénykép és rajz is jó ahol látszanak a fontos dolgok az összeállításhoz!Előre is köszönöm!

2012. febr. 9. 02:08
 7/7 titak ***** válasza:

OK! Majd megpróbálok valamit összeállítani. Fénykép biztosan nem lesz, mert az ólak a szüleimél vannak, és most egy valószíínű, hogy meglátogatom őket. Ha meg el is megyek úgyis elfelejteném lefényképezni :S.

Kezdetnek nézz szét ezen az oldalon:

[link]

2012. febr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!